Tatran Rakovník – SK Rakovník 0:2 (0:0)

První poločas se před sedmi desítkami prokřehlých diváků převážně odehrával na polovině hostů, ale Doubravu v jejich bráně poprvé vážně ohrozil až v 16. minutě P. Kučera trestným kopem z hranice pokutového území. Dobrou šanci ke změně bezbrankového skóre potom měl Houška, jehož však míč na penaltové značce neposlouchal.

Ve 28. minutě se musel Doubrava pořádně natáhnout, aby vytáhl zpod břevna dalekonosný projektil Čermáka. Tlak domácích, kteří hráli s mrazivým větrem v zádech, kulminoval před přestávkou, ale jejich útoky narážely na pevný obranný val hostů. Ti vyráželi ke sporadickým brejkům, z nichž nejnebezpečnější bylo sólo Isteníka, které na poslední chvíli zlikvidoval vyběhnuvší Šíma.

Po změně stran se změnil i obraz hry. Iniciativu za podpory větru převzali hráči SK a v 51. minutě přesný centr Tvrze nasměroval z malého vápna Isteník hlavou za záda bezmocného Zacha – 0:1.

Krátce nato Pucholt uličkou nabídl příležitost k navýšení vedení Sklenkovi, ale ten se z velkého mezi tyče netrefil. V 71. minutě kvarteto Mates – Pucholt – Isteník – Liprt  vyšachovalo zadáky Tatranu a bleskovou akci zakončil Schwendt nechytatelnou střelou k zadní tyči – 0:2.

O deset minut později mohli hosté přidat třetí gól, když Pucholt z malého vápna napálil balon do Zacha, od kterého se odrazil k Isteníkovi, ale jeho střelu zastavila tyč.  V 82. minutě šanci Setničky zlikvidoval Šíma, který vystřídal zraněného Zacha, a těsně před koncem slušně hraného zápasu, jež řídil ligový sudí Pavel Franěk, nekrytý Pucholt z šestnáctky mířil vedle.

„První poločas odpovídal tomu, co bychom chtěli hrát, ale po přestávce už naše hra nebyla dobrá. Přestali jsme být aktivní, brzy jsme ztráceli balony, což byla voda na mlýn hostů. Dostali jsme jednoduchý gól, když jsme vypustili několik soubojů na půlce hřiště a Isteník trestal," poznamenal k duelu trenér domácího mužstva Václav Eck.

„Myslím, že to byl celkem kvalitní zápas. V první půli jsme se dostali pod tlak Tatranu, ale ve druhé jsme hru ovládli, dali dvě pěkné branky a ještě několik slibných šancí nevyužili. Výsledek nepřeceňuji, ale s výkonem mužstva jsem spokojený," řekl po utkání trenér SKR Jiří Kučera.
Třetí mistrovské utkání KP sehraje Tatran v sobotu doma od 15 hodin proti Poděbradům a SKR  zajíždí ve stejný den i čas k vedoucímu celku I. A třídy do Všenor.

Tatran Rakovník – I. poločas: Šíma – M. Čermák , Vecka, Weis, Hornof – Výborný, Gogh, Dorner, Pidrman – P. Kučera, Houška. II. poločas:  Zach (82. Šíma)– M. Kučera, Vecka, Weis, Hornof – M. Čermák, Gogh, Verner, Pidrman – Houška, P. Kučera (76. Výborný). Trenér Václav Eck.

SK Rakovník – I. poločas: Doubrava – Liprt, Hamouz, Červený, Severin – Jirásek, Pucholt, Tvrz, Kaválek, Sklenka – Isteník. II. poločas: Doubrava – Liprt, Hamouz, Severin – Mates, Pucholt, M. Schwendt, Tvrz (75. Setnička), Sklenka (73. Jirásek) – Červený, Isteník. Trenér Jiří Kučera.