Takto jasnou výhru nečekal ani kouč SK Rakovník Libor Šíma. „Takto jednoznačné vítězství mě překvapilo. Čekal jsem, že to bude mnohem vyrovnanější a padne třeba jen jeden gól, ale nevím, v jakém přijeli složení. Vím, že minulý týden jim někdo chyběl kvůli vyloučení. My jsme však dobře bránili, soupeře jsme nepustili do žádné šance, svoje jsme proměnili a díky tomu vyhráli," popsal příčiny výhry Šíma.

V prvním poločase měli domácí navrch, ale gólově se prosadili až po změně stran, a to hned čtyřikrát během osmi minut. Třikrát se trefil P. Tvrz, výhru pečetil Sklenka. „První půle byla hlavně o trpělivosti, my jsme je za celý zápas pustili ke dvěma střelám, z toho jedna šla na branku. Překvapili jsme hlavně nasazením a důrazem, byli jsme v silnější v osobních soubojích a v druhé půli jsme svoje šance proměnili. Nakonec mohlo být vítězství ještě výraznější," řekl rakovnický lodivod, jenž je rád, že jeho svěřenci odčinili nepřesvědčivý výkon v derby se Strašecím. „V defenzivě i v ofenzivě jsme oproti minulému týdnu podali super výkon. Ve Strašecí to byl náš nejhorší výkon jara, tentokrát jsme se vrátili ke hře, která nás zdobila předtím."


Střelec zápasu Petr Tvrz přiznal, že se jednalo o jeho vůbec první hattrick v dresu prvního týmu rakovnického klubu. „Je to můj první hattrick v A-mužstvu. Jsem za něj moc rád, ale je to práce celého týmu, který výborně pracoval. Obávaného soupeře jsme nepustili do žádné šance, což je pro nás výborná vizitka."

Zkušený obránce Pavel Besta byl velice spokojen s defenzivní činností. „Utkání jsme odehráli poctivě do defenzivy. Hosté neměli žádnou střelu na branku. Vítězství je zasloužené. Jsem rád, že kluci pracují poctivě také směrem dozadu."


SK Rakovník – Rejšice 4:0

Branky: 55., 59. 61. P. Tvrz, 63. Sklenka, ŽK: 1:6, diváků: 160.
SK Rakovník: Kabele – Vild, Besta, Polák, Severin – R. Hamouz (81. Čech), Sklenka, Pucholt (87. Mareš), Gašpárek (89. Mates), P. Tvrz (85. Votroubek) – J. Červený (79. Dratva). Trenér: Libor Šíma.Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz