Sedlčany - Nové Strašecí 1:3 (0:1)

Od začátku utkání bylo Strašecí lepším mužstvem a svou převahu dávalo znát i před brankou Sedlčan. Nejdříve se rozstřeloval Kudela, ale jeho šanci chytil pozorný gólman. Otevřít skóre mohl i Hořejší, který těsně minul hlavou sedlčanskou branku. Gól padl po čtvrt hodině hry. Pěknou akcí vysunul Tlustý Kudelu, jenž přihrál na velké vápno L. Mrázkovi, který se nádherně trefil k tyči – 0:1. Na druhé straně o sobě daly vědět i Sedlčany, ale střelu přes celou branku, kterou vyslal domácí útočník, Kut chytil. Domácí se snažili o kontaktní branku a to maximálně ze standardních situací, které si ale Strašečtí bez problémů pohlídali.

Druhá půle začala náporem hostů. Kudela po rohu Vernera hlavou nastřelil břevno. Tři minuty nato tentýž hráč střílel trestný kop, který ještě tečoval L. Mrázek k tyči – 0:2. O něco později opět zaúřadoval tandem Kudela, L. Mrázek. Druhý jmenovaný našel pěknou přihrávkou Kudelu, který postupoval sám na brankáře a zkušeně ho obstřelil k tyči – 0:3. V 80. minutě se ocitl v obrovské šanci Hořejší po pěkné akci Tlustého, který mu přihrál zpátky proti noze, ale gólman byl na správném místě. Domácí pak už jen stačili pět minut před koncem zkorigovat výsledek na konečných 1:3 poté, co v nepřehledné situaci přehodil domácí útočník Kuta.

„Dneska jsme předvedli fotbal, který se musel divákům líbit. Což ocenili i domácí fanoušci. Kluky můžu jedině pochválit. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené,“ řekl trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Černý, Duchoň, Pejša, Šebesta – Mrázek J. (89. Koula), Tlustý, Mrázek L., Verner – Kudela, Hořejší (82. Krumhanzl).