Na minulé volební valné hromadě nebyli někteří delegáti klubů vpuštěni do sálu, což už v Rakovníku opakovat nechtějí. Právě proto však muselo k úpravě stanov dojít. "Změnit jsme je potřebovali ve smyslu, že dříve, pokud byli v kontrolních orgánech klubů nečlenové FAČR, nemohli pak delegáti klubu být účastni na volební valné hromadě. Podle nové úpravy bude stačit, že budou členy FAČR jen zástupci statutárních orgánů," vysvětlil předseda OFS Rakovník Libor Zeman změnu. Pro příklad uvedl, že když byl dříve členem třeba revizní komise klubu někdo ze stolně-tenisového oddílu, k volbách pak klub nemohl.

Důležitým bodem valné hromady byla přednáška ze zdravovědy. Hned dvakrát se na podzim stala funkcionářům a hráčům z Rakovnicka nemilá událost zdravotního rázu, při které šlo o život. Pokaždé se povedlo tomu nejhoršímu zamezit, u trenéra Hředel Hanuše Minaříka i brankáře Pavlíkova Václava Kratochvíla byli naštěstí poblíž lidé, kteří věděli, jak účinně pomoci do příjezdu záchranky.

"Víme, že dnes už často nastupují starší hráči, navíc takoví, kteří tolik netrénují a jen si jdou o víkendu zahrát. Kluby je často přemlouvají, že mají málo hráčů, aby přišli a pomohli. V tomhle jsme na ně apelovali, aby hlavně ne zcela zdravé hráče nepřemlouvali a aby všichni fotbalisté dbali na prevenci kardiovaskulárních chorob," řekl Libor Zeman s tím, že výkonný výbor připravil pro delegáty valné hromady projekci zásadních bodů první pomoci.

Žádné důležité novinky OFS Rakovník pro jarní část soutěží nechystá. "Chceme ale pokračovat v natáčení zápasů okresního přeboru na telefony. Má to dobré ohlasy a několikrát to pomohlo při rozhodování třeba disciplinární komisi," dodal Libor Zeman.