Vyrovnanost turnaje potvrzovala tabulka skupiny A, kde první tři týmy získaly devět bodů a o pořadí rozhodovaly vzájemné zápasy. Nejlépe z první trojice vyšlo mužstvo Elektro Viola. Druhý skončil Redoby Team a třetí družstvo okolo Martina Štillera s názvem Na Pohodu.

Tabulka skupiny A
1. Elektro Viola ⋌9
2. Redoby team ⋌9
3. Na Pohodu ⋌ 9
4. FC Úlehle ⋌ 3
5. Bobří párečky ⋌0

Ve druhé skupině potvrdil nadvládu FC Fokeful, který v cestě do play-off neztratil jako jediný tým turnaje ani bod. Na třetí místo se protlačila po úvodních dvou shodných porážkách 0:2 MK Keramika, která postupně tým doplnila a začala svoji cestu do bojů o pomyslné medaile. Přímý postup do elitní osmičky si vybojovali druzí Kryt boys pod vedením trenéra Martina Pidrmana. SK Senomaty a Revolta nakonec i přes vyrovnané zápasy musely do osmifinále. Senomaty vydělaly na tom, že skončily čtvrté, neboť Bobří Párečky vzhledem k malému počtu hráčů do osmifinálového zápasu nenastoupily a tak Berani bez boje prošli do čtvrtfinále .

Tabulka skupiny B
1. FC Fokeful ⋌12
2. Kryt boys ⋌6
3. MK Keramika ⋌6
4. SK Senomaty ⋌3
5. Revolta ⋌3

Poslední volné místo do nejlepší osmičky turnaje získali hráči FC Úlehle, když v zápase s Revoltou sice neudrželi dvoubrankový náskok, ale v penaltách po skóre 3:2 si zajistili pokračování v turnaji.

V další fázi se již bojovalo o postup mezi nejlepší čtyřku. Největší drama viděli diváci hned v prvním utkání. Kryt boys vedli nad Pohodou 2:0 a zahazovali jednu šanci za druhou. I díky skvělému Matymu Štillerovi však zůstávali hráči Zavidova ve hře. Ve fotbale stále platí známé pravidlo nedáš, dostaneš, což potvrdil závěr zápasu, když Kryt boys dvakrát inkasovali a kopaly se penalty. Nakonec rozhodla až sedmá série. Matěj Koloc nekompromisně prostřelil Štillera a bratr Matyho Dan nevyzrál na Jana Baltyzara. Kryt boys se tak nakonec přeci jen semifinále dočkali.

V následujícím vyřazovacím zápase Elektro Viola nedala šanci Senomatům a vyhrála hladce 6:0. Futsalové zkušenosti rozhodly o dalším postupujícím. Redoby team si počínal v turnaji velmi dobře, ale v souboji s MK Keramikou nezachytil začátek zápasu, což se mu stalo osudným. Keramici pod vedením Dlouhého a Šnídla vyhráli přesvědčivě 4:0. Poslední semifinalista vzešel ze zápasu týmů , kteří se znají z Viola cupu. FC Fokeful i přes dlouhé čekání na svůj zápas zvládl úlohu favorita a zvítězil nad Senomaty 5:1 .

O prvním finalistovi rozhodl duel mezi Kryt boys a Violou. Rychlé branky Hejdy ve třetí, Faigla ve čtvrté a páté minutě určily ráz utkání. Kryt boys se částečně vrátili do zápasu po brance Douši, ale za dvacet vteřin odpověděl nekompromisně Kaválek a bylo rozhodnuto. Elektrikáři se tak stali prvním finalistou. O jejich soupeři rozhodl mač mezi MK Keramika a FC Fokeful. Na branku Dlouhého odpověděl Mates 1:1. V 7. minutě se nejprve z otočky prosadil Červený 1:2, aby vzápětí vyrovnal Šnídl 2:2. Do konce zápasu už branka nepadla, a tak musely rozhodnout penalty. Na ty se do branky Fokefulu postavil místo Javůrka Jaroslav Červený a že to byla správná volba ukázaly další minuty. Červený vychytal jak Dlouhého, tak i Mukanova a protože sám penaltu společně se Sklenkou proměnil, poslal Fokeful do finále.

O třetí místo se kopaly pouze penalty a v nich si spravili alespoň částečně chuť hráči MK Keramiky, kteří po výhře 2:1 obsadili konečnou třetí příčku.

V závěrečném utkání nedělního programu otevřel skóre ve třetí minutě kvůli špatnému střídání Fokefulu, bombou Kaválek. O pět minut později se prosadil Červený a srovnal na 1:1. Rozhodující úder ve finále si nachystal na třináctou minutu sváteční střelec Marek Tvrz, který na dvakrát vyhrál v blízkosti branky elektrikářů souboj, dostal se k míči a trefil vítěznou branku. Viola se snažila v závěrečných desítkách sekund vyrovnat, jenže Fokeful vystavěl před Javůrkem obrannou hráz a ještě přidal pojistku v závěru po střele Matese do prázdné branky.

Loňského vítěze Kamenné Žehrovice, které se letos nezúčastnily, tak střídá nový vládce Vánočního turnaje FC Fokeful. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony a chování v průběhu turnaje a popřát všem šťastné a veselé vánoce a hodně zdraví do roku 2016," dodal v závěru při slavnostním vyhlášení pořadatel a předseda TJ TZ Rakovník Bedřich Koch. 

Autor: Bedřich Koch, Josef Rod