„Oba pánové mají můj velký respekt a obou si vážím za to, co ve fotbale dokázali. Co se týče předsednictví v rakovnickém OFS, myslím si, že by bylo vhodné, aby se pokračovalo v tom trendu, jaký tady nastal teď pod vedením pana Zemana,“ sdělil Marek Tvrz, předseda klubu SK Rakovník.

Podle něj nyní svaz hospodaří efektivně a velmi dobře spolupracuje s kluby. „Co považuji za velmi přínosné je, že ve spolupráci s okresním GTM se postupně začínají dělat různé projekty v rámci mládeže. Já bych jakoukoli změnu na základě protestních hlasů považoval za nešťastnou,“ dodal Tvrz.

Ke stávajícímu předsedovi Liboru Zemanovi, který je prvoligovým delegátem, se pozitivně vyjádřil i Martin Hrbek, předseda TJ Sokol Nové Strašecí: „Pana Zemana znám osobně z OFS, kde s ním spolupracuji ve výkonném výboru. Zároveň jsem i členem disciplinární komise a musím uznat, že současné vedení svazu pro fotbal v okrese odvádí velký kus kvalitní práce. Zejména oceňuji práci pro mládež.“

Druhého kandidáta, bývalého druholigového rozhodčího a prvoligového delegáta Miroslava Aksamita zná Hrbek prý spíše sporadicky, ale i kvůli dřívějším kaňkám na úrovni kraje preferuje na post předsedy OFS Libora Zemana.

Naopak Zavidov půjde do voleb s cílem podpořit Miroslava Aksamita. Dlouhodobě odváděnou práci současného předsedy Zemana však sekretář FC 05 Zavidov Jiří Kraus ocenil. „V žádném případě nechci hanit žádného z kandidátů. Je očividné, že pan Zeman v okrese odvedl dobrou práci. Nicméně naším cílem je celý svaz obměnit a získat do něho lidi, kteří budou mít bližší vztah ke klubům a kteří více rozumí problematice fotbalu v úrovni okresu. Jde nám také zejména o to, abychom odstřihli lidi kolem pana Liby a Berbra,“ sdělil Kraus.

Také Zdeněk Dvořák, předseda Sokolu Sýkořice uvedl, že si váží obou kandidátů. Zvláště za to, že mají v současné, pro fotbal zvláštní době, odvahu kandidovat na takto exponovanou funkci. Osobně se s nimi ale tolik nezná. „Z médií a emailů, které nám na Sokol přišly vnímám, že oba kandidáti mají podobný program zaměřený na podporu mládeže, komunikaci s kluby a transparentnost. Podle mě může mít pan Zeman výhodu, jelikož v dosavadním funkčním období odvedl kus práce,“ sdělil Dvořák a dodal: „My jsme se v klubu shodli, že výbor OFS funguje a dobře a jeho činnost vnímáme kladně, proto i ve volbách podpoříme pana Zemana.“

Jak Deník v úterý 6. dubna zveřejnil, objevují se informace o tom, že se Miroslav Liba rozhodl nekandidovat na volené funkce ve FAČR. Deníku to pak potvrdil zdroj z FAČR. Liba však nechtěl věc komentovat, aby neovlivňoval rozhodnutí delegátů klubů ve volbách do OFS.