Zdice – Ohnivec Městečko
2:1 (1:0)

Od úvodních minut se hrálo celkem vyrovnané utkání. „Možná jsme měli i opticky více ze hry, ale bohužel jsme doplatili na chyby, které jsme udělali,“ podotkl Jansa. První chybička se vloudila hned po čtyřech minutách hry, když se po dlouhém centru prosadil hlavou před Kopernickým domácí Kment – 1:0. „ Centru předcházela chyba stoperů, kteří neřešili situaci před brankou razantním odkopem, ale přihrávali do lajny, kde se soupeř zmocnil míče a poslal ho tam,“ přiblížil situaci Jansa.

Městečko se snažilo do poločasu výsledek ještě upravit. Deset minut před přestávkou byl ve vápně sražený Patera, ale rozhodčí do píšťalky nefoukl.

Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném duchu. Asi nejaktivnější byl J. Urban, který se snažil střílet z každé pozice. Právě on se dostal do dvou nadějných šancí, ale jednou mířil hlavou nad a podruhé sice branku zasáhl po centru P. Šnídla, ale gól nebyl pro ofsajd uznán.

Naopak domácí z rychlého protiútoku navýšili na 2:0. „Snažili jsme se soupeře na půlce vystavit ofsajdu, což se nám nepovedlo, takže útočník mazal sám na branku, udělal kličku Kopernickému a zakončil do prázdné branky,“ popsal špatně zahraný ofside system trenér.

Hosté snížili až v nastavení, když se po rohu trefil hlavou Langmajer – 1:2.

„Byl to soupeř hratelný, jenže bohužel je to po Kněževsi druhý tým, se kterým se určitě dalo hrát, ale odevzdali jsme mu všech šest bodů, což mě trošku mrzí. Myslím si, že nemá cenu naříkat nad tím, jestli jsme byli kompletní nebo ne, protože to nejsme skoro nikdy. Zrovna tak nemá cenu si stěžovat na rozhodování sudích. Musíme začít víceméně každý sám od sebe a určitě dojdeme k tomu, že jsme v zápase nepodali optimální výkon. Nezbývá, než to zkusit za týden doma,“ zhodnotil utkání s optimistickým závěrem Stanislav Jansa.

„V té sestavě, v jaké jsme hráli, jsou pro nás tři body zlaté,“ řekl trenér opačného tábora Miloslav Růžička.

Zdice: Kasal - Palek, Křesťan (70. Svatý), Trkovský, Voráček - Froněk (88. Jánský), Svoboda, Grajcar, Šinták - Pech (89. Macourek), Kment. Trenér: Miloslav Růžička.

Ohnivec Městečko: Kopernický – Hegr (65. Bestajovský), Langmajer, Hadrava, Procházka – Kučera O., Šnídl J., Urban J., Fratina – Šnídl P., Fratina. Trenér: Stanislav Jansa.