Pomezte SK Rakovník. Co navrhujete udělat, aby se konečně nejslavnější rakovnický klub probral z černého snu?

„Bylo to spíše smolné utkání, předvedená hra se ale zlepšila oproti předchozím utkáním,“ řekl Mirko Kunft, člen výboru SK Rakovník, a dodal: „Situace začíná však být kritická, nechceme se dostat do stejné pozice jako před rokem. Nějakým způsobem se tím zabývat pochopitelně budeme, ale jakým způsobem, to vám zatím nepovím. Určitě jednou z cest je posílení týmu o zkušené hráče. To však činíme bez ohledu na sobotní utkání, není to však jednoduché. Něco máme rozjednáno.“

Realizační tým v čele s trenérem Radimem Suchánkem však může být zatím v klidu. Vedení klubu jej odvolávat nehodlá. Ba naopak. I realizační tým by měl být posílen a na základě výsledků z dalších kol se pak rozhodne. „Určitě bychom přivítali, kdyby se realizační tým nějakým způsobem rozšířil z hlediska posílení. Trenér Suchánek zatím naši důvěru má, je však otázkou, jak dopadnou další dva či tři zápasy,“ informoval Mirko Kunft.

SK bez předsedy

Když během zimní přestávky svolával Mirko Kunft tiskovou konferenci v prostorách Městského stadionu Rakovník a povídal novinářům o budoucnosti a plánech SK Rakovník, zmínil, že je klub v současné době bez předsedy. On sám byl kolegy osloven, aby přijal funkci předsedy klubu. Nejinak je tomu i v současné době. „Jsem člen výboru SK Rakovník, ale předsedou nejsem. Zatím předsedou nikdo není. Nabídku na funkci jsem od té doby, kdy jsme spolu hovořili, dostal opakovaně, ale pokládám za vhodné, aby funkci vykonával někdo jiný. Toto tedy zatím vyřešené není,“ komentoval Mirko Kunft.