Trenéra domácích a bývalého kouče Novostrašeckých Libora Šímu nechává sledovaný duel chladným. „Neberu to tak, že by to bylo něco víc, než jiný zápas. Sice to bude mít příchuť mezi hráči a diváky, bude to více sledované i mediálně, ale pro mě je to zápas jako každý jiný s maličkou příchutí něčeho navíc."
Podobně to vidí i jeho protějšek Miroslav Procházka. „Já tento zápas nijak zvlášť neprožívám. Připravujeme se na něj, jako na každý jiný zápas a víc neřeším. Jediný rozdíl bude v tom, že nebudeme muset cestovat tak daleko."

Asistent trenéra SK Rakovník Rostislav Hertl, který působil vloni i po boku Miroslava Procházky, přiznal, že Rakovničtí se soustředí hlavně sami na sebe. „V poslední době máme problémy hlavně sami ze sebou, nedaří se nám a spousta kluků je z formy. Samozřejmě to bude mít svoji pikantnost, neboť na lavičce Strašecí bude stát Míra Procházka, který naše kluky vedl a i já jsem s ním spolupracoval, ale z naší strany to určitě nebude nijak vyhrocené."

V dresu Novostrašeckých nastupuje řada hráčů, kteří prošli i rakovnickým SK, např. Martin Bláha, Lukáš Mrázek, Pavel Doubrava či Marek Hartman, který očekává vypjatý zápas, „Na zápas se těším hodně, mám rád vypjatá derby a tenhle zápas určitě takový bude. Hlavně pevně věřím, že urveme vítězství."

Velmi specifický bude duel zejména pro Marka Isteníka, který v této sezoně oblékl oba dresy, když v průběhu září přestoupil z rakovnického SK do mateřského Nového Strašecí.

„Na derby se těším, možná bude vyhecované, ale to k tomu patří. Co se týče mě, je pravda, že jsem v Rakovníku pár let byl, znám kluky i prostředí, ale teď jsem doma ve Strašecí a budu tam chtít vyhrát," řekl odhodlaně Isteník, který očekává, že na ně Rakovničtí vlétnou. „Sice jsem neviděl jejich poslední zápasy, ale myslím si, že na nás budou chtít vletět., mají mladý mančaft, ale s tím si budeme muset nějak poradit."

Zkušený fotbalista byl několik týdnů kvůli zranění mimo hru, přesto by i on chtěl okusit atmosféru derby. „Byl jsem teď zraněný, klukům se docela dařilo, přesto bych se na hřiště na pár minut rád podíval."