Lvice chtěly navázat na skvělý výkon z minulého kola, kdy vyhrály nad Sokolovem jasně 6:0. Hned v 7. minutě zahodila Churanová tutovou šanci, když netrefila zívající bránu. Tento neúspěšný pokus jakoby odstartoval nekonečnou šňůru neproměněných šancí. Soupeřky se ze hry před Dolejšovou moc nedostávaly.

Po přestávce nastoupily domácí holky velmi odhodlaně, ale nemohoucnost vstřelit branku pokračovala. Kombinačně se Lvice dostávaly před brankové území Souše, ovšem i nadále je zrazovalo zakončení. Velký tlak přišel patnáct minut před koncem. Nejprve ani Pázlerová netrefila v náběhu prázdnou bránu, chvíli na to Brabcová po kombinaci s Androvou pálila pouze do tyče. Pár minut před závěrečným hvizdem přišel tolik kýžený okamžik. Ve vápně byla nedovoleně zastavena Čechová, následnou penaltu proměnila Churanová. Závěr utkání si domácí pohlídaly.

„S tímto soupeřem jsou vždy zápasy těžké a vyrovnané. Holky to měly v hlavách a podle toho hra vypadala. Ačkoliv soupeřky hrozily jen z ojedinělých akcí, tak se z naší strany hře chyběla přesnost a lehkost. S přibývajícím časem se dostavila i nervozita. Holky si sáhly hodně hluboko jak fyzicky, tak i psychicky. Ukázaly velkou vůli po vítězství a týmového ducha, čehož si cením nejvíce a za to jim děkuji,“ uvedla Veronika Bártová z domácího tábora.

SK Pavlíkov: Dolejšová – Řenčová, Šarlingrová, Kieryková, Andrová – Hajnová, Brabcová, Čechová, Churanová – Kristianová, Pázlerová, hokejově střídaly Čadková, Wittmannová.