Kdo přišel vůbec své účasti nelitoval. O tom svědčí slova jednoho z diváků „To byla paráda, dneska jsem si na fotbale doslova pochutnal“. O fotbalovou chuť se staral mimo jiné více mistr Evropy z roku 1996 Jan Suchopárek, ligista Martin Kokšál, nestárnoucí Václav Eck, Tonda Sýkora a další osobnosti rakovnického a kladenského fotbalu. Šest mužstev hrálo systémem každý s každým.

Od prvních zápasů bylo jasné, že největšími favority jsou po právu SG Všehochuť a SK Rakovník. Rakovník se v úvodním zápase hodně zapotil s Městečkem a teprve v závěru rozhodl o svém vítězství 2:0. Starci na chmelu, kteří se mohou pyšnit jedním titulem z této soutěže, rozstříleli Nedělní nářez 8:0 a jak se pak ukázalo, nebylo to vítězství nad tímto týmem nejvyšší. Wekos Optik vedený Zdeňkem Weisem odolával kladenskému týmu, ale branky padali pouze do sítě Šnejdara – 0:3. Také svůj druhý zápas optici prohráli. Městečko, co by stálý účastník soutěže, se lepší rok od roku a výhra 4:1 nad Wekosem znamenala přiblížení medailovým postům.

Starci na chmelu se Suchopárkovým týmem dlouho hráli 0:0, ale během posledních šesti minut pětkrát inkasovali. V důležitém souboji o možnou třetí příčku s Městečkem vedli 1:0, jenže soupeř otočil a už se zdálo, že starce porážka nemine. V závěru však dokázali srovnat z penalty. Městečku tato remíza hodně pomohla a protože v dalším zápase zaskočili i kladenský tým a remizovali s SG Všehochuť 0:0, skončili po povinné výhře nad Nedělním nářezem zaslouženě třetí. Nedělní nářez vedený Michalem Kolářem na soupeře očividně nestačil, ale zaslouží velké uznání, že v každém zápase bojoval až do konce, ale kýžené vstřelené branky na turnaji se nedočkal. V souboji o čtvrté místo mezi Wekosem a Starci dominovali výkony brankářů na jedné straně Luboš Šnejdar a na druhé straně Milan Polák nutili zkušené hráče svými zákroky k zoufalství. Nakonec na oba brankáře nikdo nevyzrál a plichta stačila starcům k získání čtvrté pozice.

O uvolnění trůn pro vítěze, neboť obhájce Sparta Doly Kladno pozvání odmítl, bojovali SK Rakovník a SG Všehochuť. Rakovnickému týmu stačila k celkovému triumfu i remíza. Jenže taktické obranné plány hned v úvodu zhatila rychlá branka Mrázka. Rakovník otevřel hru a začal dobývat branku Petra Kuta. Jenže ochránce svatyně ukazoval, proč ještě může chytat krajský přebor ve Strašecí. Vyrovnání pro Rakovník zařídil skrytou a tečovanou střelou štírek Zrubec. Utkání zdramatizoval strašecký lodivod M. Mrázek, kterého vybídl do perfektní střelecké pozici Suchopárek – 1:2. Rakovník byl v závěrečném náporu blízko vyrovnání, ale ani Zdeněk Brabec v koncovce neuspěl. Titul tedy rakovnickému týmu utekl ne však střelecká koruna. Tu si odnesl Josef Pekárna s deseti zásahy.

Celkové pořadí turnaje
1.SG Všehochuť 5 4 1 0 19:1 13
2. SK Rakovník 5 4 0 1 23:4 12
3. Městečko 5 2 2 1 13:5 8
4. Starci na chmelu 5 1 2 2 11:11 5
5. Wekos Optik 5 1 1 3 11:13 4
6. Nedělní nářez 5 0 0 5 0:43 0

AUTOR: Bedřich Koch