Na rakovnickém okrese se hrála pouze čtyři utkání mužů. V rámci okresního přeboru tři – Olympie Rakovník – Čistá, Rynholec – SK Lány B a So. Pustověty    – TJ Roztoky. Všechno to jsou utkání ze III. třídy, poslední dvě z nich se hrála na umělce. Rynholec využil své hřiště a Pustověty si domluvily umělku na Tatraně.

Krajské utkání I. B třídy si odehrály Mutějovice s Unhoští. Do poslední chvíle se mělo hrát i ve Strašecí, ale po příjezdu rozhodčích na hřiště se nakonec všichni přítomní domluvili, že se zápas přeloží.

„V pátek jsme na hřišti trénovali, ale pak pršelo celou sobotu a když přijeli rozhodčí, hrací plochu jako způsobilou neuznali. Ono možná by se to nějak odehrálo, ale hřiště by se úplně zničilo, a tak i my jsme řekli, že bychom byli rádi, kdyby se to odložilo a nakonec se opravdu nehrálo. Náhradní termín máme ve středu 12. června,"  informoval nás Jan Mrázek, hráč a syn trenéra v Novém Strašecí.

Nejhorší situaci asi řeší v Ohnivec aréně v Městečku. Rakovnický potok připomíná v místech za hřištěm u střídaček divokou řeku Sjou v Norsku. Nejvíc vody tu teklo v neděli odpoledne, kdy se voda vylila až dva metry na hřiště.

„Když jsem koukal na hřiště ve čtvrtek, bylo ještě dobré, i v pátek jsem si myslel, že by se za předpokladu, že přestane pršet, dalo hrát. Jenže pořád pršelo, a tak už v sobotu ráno jsme věděli, že to je špatný. Rakovnický potok se vylil až ke střídačkám, v neděli dokonce až dva metry před ně. Voda se dostala také přes špičku k zadní brance. Nyní voda odtéká, stav se lepší. Kdyby byly jen velké louže na hřišti, tak ty bychom odčerpali, ale jakmile se vylil potok, bylo hotovo. Pokud přestane pršet, mohli bychom za týden, za deset dní na hřišti už hrát. Náhradní termín se Zavidovem je 13. června od 18 hodin," vysvětloval situaci v Městečku kouč Stanislav Jansa.

Hodně vody postihlo hřiště v Senomatech. Tam ovšem Rakovnický potok nezasáhl, ale zdejší fotbalový plac je položen částečně v bažině, na vzdálenější straně od příjezdu roste už delší dobu rákosí, což svědčí o mokré půdě.

„Měli jsme v neděli na hřišti hodně vody, ale večer přijeli dobrovolní hasiči a vodu odčerpávali, tak snad je situace už lepší. V pondělí jsem na hřišti už nebyl, tak budeme doufat, že přestane pršet…" řekl pro Rakovnický deník reprezentant v sálové kopané a občan Senomat Petr Šnídl.

Byla i taková hřiště, kde se tvořily jen menší louže a terén byl schůdný. Jedno z nejlepších hřišť na okrese má rakovnické Zátiší. I zde celý víkend i před ním pršelo, ale v sobotu dopoledne zde hrála Olympie s Čistou a žádný problém nevznikl.

„Utkání se normálně odehrálo, nebyly ani louže, zažili jsme i horší podmínky pro fotbal. Během zápasu spadlo jen pár kapek. My jsme byli opravdu mimo povodně," líčilo situaci vedení Olympie Rakovník.

Dobré hřiště bylo i v Lužné. Tam odehráli svůj zápas žáci, kteří podle našich informací žádnou škodu na trávníku neudělali.

„Náš tým dospělých zajížděl do Senomat, kde se hrát nedalo, ale u nás v Lužné by hrací plocha, podle mě, způsobilá byla. Nějaké loužičky tu byly, ale to je normální. Zápas zde odehráli i žáci a nic se trávě nestalo. Náhradní termín máme ve středu 12. června od 18 hodin," konstatoval předseda Lužné Petr Ambrůžek.