SK Rakovník – FC Rokycany 0:0

Na prosluněném pěkném pažitu rakovnického stadionu se od začátku duelu hrál svižný fotbal. V prvním dějství se útočné akce přelévaly z jedné strany na druhou, ale míč v držení měli o poznání častěji hosté. Ovšem stejně jako domácí měli i oni problémy s koncovkou. Pokud se trefili mezi tři tyče, gólmana Šímu nepřekvapili. O přestávce došlo v rakovnickém mužstvu k několika změnám v sestavě, které přinesly i změnu na hrací ploše.

Dirigentskou taktovku totiž převzali Rakovničtí a zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Už ve 47. minutě po centru Poláka, který na jaře spolu se Stuchlem hostoval v Novém Strašecí, měl velkou příležitost otevřít brankový účet Mrázek, ale jeho volej šel těsně vedle. Krátce nato po rohovém kopu Břečky, který je dosud hráčem Blšan, ale má zájem hrát za SKR, hlavičku dalšího novice v domácím celku Zelenky z Městečka, jenž v minulé sezoně hostoval v divizním dorostu ZČE Plzeň, rokycanský obránce stojící na brankové čáře do sítě nepustil. V 56. minutě pumelice Stuchla přelétla břevno Západočechů, změnu skóre nepřinesly ani další slibné příležitosti domácích. O vzruch se pak postaral i nedávný dorostenec Lupák, který v 74. minutě vystřídal Mrázka, ale hned v prvním souboji o míč si obnovil zranění kotníku a po dvou minutách na trávníku odkulhal do kabin. V 82. minutě patřil potlesk přihlížejících Isteníkovi, s jehož parádním trestným kopem z rohu velkého vápna měl rokycanský brankář plné ruce práce. V závěru zápasu chtěli strhnout vítězství na svou stranu i hosté a Bočkovi, který v 80. minutě nahradil kulhajícího Šímu a v minulém roce hostoval v blšanském ligovém dorostu, dali příležitost ukázat, že chytat umí. Tři minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího Váni navíc odvážným skokem pod nohy pronikajícího rokycanského útočníka zachránil čisté konto. Poslední šanci ke vstřelení rozhodující branky měl poté Vaidiš, ale i strážce svatyně Západočechů byl k nepřekonání.

„I když to byl první přátelský zápas, měl téměř úroveň duelu, v němž se bojuje o body. Hrál se důrazný, ale slušný fotbal s plným nasazením. Z naší strany byl lepší druhý poločas, který ukázal, že musíme zapracovat na koncovce. Nahradit kanonýra Fraňka, který v minulém ročníku dal 16 divizních branek a nyní už je hráčem Mostu, asi nebude snadné," poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník – I. poločas: Šíma – Krejčí, Hájek, Vaidiš, Zelenka – Mžourek, Mrázek, Hertl, Břečka – Majer, Mašek.
II. poločas: Šíma (80. Boček) – Krejčí, Hájek, Vaidiš, Zelenka – Polák, Mžourek, Břečka, Stuchl – Isteník, Mrázek (74. Lupák, 77. Mrázek). Trenér: Radim Suchánek.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš