Sobotního turnaje se zúčastnilo šest týmů a ty bojovaly ve spravedlivém systému každý s každým. Celkem viděli diváci ve sportovní hale patnáct zápasů. Čtyři kladenské týmy a dva rakovnické ukazovaly početnému publiku to, co se naučily v tréninkové přípravě.

V úvodním zápase zdolal Švermov Hředle 2:1. Tatran porazil Lhotu 3:0 a Kročehlavy jednou brankou udolaly SK Slaný. Ve druhém kolečku zápasů nejdříve Tatran vyhrál nad FK Hředle 3:1. Švermov o jeden gól zvítězil nad Kročehlavy a Slaný podlehlo Lhotě 0:2. Po dvou porážkách zabraly Hředle a porazily Kročehlavy vysoko 5:0, a byl to vůbec největší rozdíl ve skóre v průběhu celého turnaje. V následujícím zápase se strhla branková přestřelka ve které dlouho měli navrch Tatránci, kteří vedli nad SK Slaný 4:2, ale soupeř se nevzdal a dokázal v nádherné divácké atmosféře vyrovnat na 4:4. Všechny sobotní zápasy byly provázeny perfektní diváckou kulisou a obecenstvo zaslouží za vytvořenou atmosféru velkou pochvalu.

V následujícím mači Švermov prohrál s Lhotou 1:3. Ve svém čtvrtém zápase si dopředu zajistili celkové prvenství hráči Tatranu po výhře nad Kročehlavy 4:0. Další nervy drásající duel předvedl druhý tým z Rakovnicka, FK Hředle, který otočil v zápase se Lhotou nepříznivý průběh střetnutí z 2:3 na 4:3. Slánský tým pokračoval v herní euforii a vyhrál nad Švermovem 3:1.

V posledním kole zápasů turnaje Lhota přehrála Kročehlavy 2:0 a čekala, jak dopadnou ostatní utkání. Jistý vítěz Tatran nezaváhal se Švermovem 3:1 a jako jediný nepoznal hořkost porážky. Na úplný závěr mohlo Slaný v případě výhry nad týmem Hředel skončit i třetí, naopak pokud by zvítězily Hředle, mohly skončit i druhé. Nakonec bral vítězství a tím i stříbro tým z Hředel. Bronz připadl týmu SK Lhota.
I přes to, že vítěz měl bodový odstup od ostatních, byl turnaj velmi vyrovnaný a všechna mužstva přispěla k pohodové a kvalitní podívané. Turnaj odpískal Marek Titlbach.

Nejlepším brankářem se stal Tomáš Slaný z Kročehlav a hráčem turnaje zvolili trenéři Ondru Roubíka z mužstva FK Hředle.

Konečné pořadí:
1. Tatran Rakovník ⋌ 13
2. FK Hředle ⋌9
3. SK Lhota ⋌ 9
4. Baník Švermov ⋌ 6
5. SK Slaný ⋌ 4
6. SK Kročehlavy ⋌ 3

V nedělním rozpisu turnaje figurovalo celkem osm týmů, které pořadatel TJ TZ Rakovník rozdělil do dvou skupin. Ve skupině A sbíral zkušenosti Tatran, který měl k bodům nejblíže hned v úvodním vystoupení proti Slovanu Kladno, avšak dvě nešťastné branky po rozehrávkách před vlastní brankou znamenaly výhru pro kladenský tým. Parádní podívanou nabídl zápas mezi SK Slaný a Slovanem Kladno. Slánský tým byl lepší téměř celý zápas a ještě osmdesát vteřin před koncem vedl 5:2, ale Slovan zabral v pravý čas a nakonec remizoval 5:5. Oba týmy zaslouženě postoupily do semifinále, i když Sokol Hrdlív oba postupující notně potrápil.

Ve druhé skupině si vedl velmi úspěšně tým SKP Rakovník, který postupně zdolal Společenství Dobrá/Družec 2:0, Lhotu stejným rozdílem a nakonec i Kročehlavy poměrem 2:1.

Druhý postupující byl tým ze Lhoty, který se zlepšoval zápas od zápasu. Kročehlavy a společenství nedaly ve svých zápasech kůži zadarmo a třeba Družec prohrál se Lhotou pouze 0:1.

V kladenském derby se Kročehlavy se Slovanem rozešly remízou 1:1.

Na úvod malého semifinále mezi Hrdlívem a společenstvím musely rozhodnou penalty. Hrdlív byl úspěšnější a o páté místo si zahrál s Kročehlavy, které porazily Tatran 2:1. Svěřenci trenéra Davida Šiky pak prohráli s týmem Družce a Dobré 1:3. Hrdlív vyhrál nad Kročehlavy 2:0 a skončil pátý.
Ve velkém semifinále Slaný prohrál se Lhotou 1:3 a SKP vyhrál po výborném výkonu nad Slovanem Kladno 4:0.

Souboj o bronz přinesl dramatickou podívanou. Minutu před koncem hrálo Slaný se Slovanem Kladno nerozhodně 3:3. V poslední minutě chtěla obě mužstva strhnout vedení na svoji stranu a utkání nakonec skončilo v normální hrací době 4:4. Následující penalty zvládli lépe hráči SK Slaný, kteří dva pokutové kopy proměnili, naopak Kladenští ani jeden a na turnaji skončili čtvrtí.
Samotné finále začalo brankou hráčů SK Lhota. Rakovnický tým se postupně rozjel k velkému obratu a i díky hattricku střelce Kleknera mohl na závěr zvednout pohár za první místo.
Nejlepším hráčem tohoto dílu byl Dirk Drechsel ze Slovanu Kladno a brankářské ocenění si převzal Matyáš Vait z Tatranu Rakovník.
Seriál fotbalových turnajů bude pokračovat 6. února turnajem starších přípravek.

Konečné pořadí:
1. SKP Rakovník
2. SK Lhota
3. SK Slaný
4. Slovan Kladno
5. Sokol Hrdlív
6. SK Kročehlavy
7. Dobrá/Družec
8. Tatran Rakovník

Autoři: Bedřich Koch, Josef Rod.