Poslední tým se ale zlepšil, posílil o Vávru a začal hrát více defenzivně, na první body to ale zatím nestačilo. Na opačném konci tabulky se seřadil  Juventus, Úlehle a Topmont.

Nedělní pokračování Viola cupu přineslo bohužel v některých zápasech nešetrnou hru, rozhodčí Marek Titlbach dovolil hráčům větší  volnost, ale ti ji zneužili. Přesto  byl k vidění  i pěkný fotbal. Nejhezčí zápas  odehrály Cheza team a FC Úlehle a dostávají od nás za svůj výkon jedničku s hvězdičkou. Třetí kolo se hraje  opět v neděli od 14 hodin.

Young Boys – TJ Blatno 1:3 (1:3)
Branky: Janota  – Sklenka, Worchicek, Šika.
Nová akvizice Blatna Luboš Šika se trefila hned ve třetí minutě po přihrávce Katony. Druhý gól opět vymyslel Katona a profitoval z toho Voříšek.  V 11. minutě se prosadil na druhé straně Janota, jenže v halové kopané padají góly rychle. Sklenka nedal Peškovi šanci  – 1:3.  Ve druhém poločase se nejvíce potili brankáři Pešek a Pašíkovský a překvapivě za celých dvanáct minut nepustili za svá záda  žádnou střelu, a tak Blatno získalo první výhru v letošním Viola cupu .

Juventus Beer – Trestná lavice 2:2  (1:1)
Branky: Havel, Hájek – M. Šmíd, Elsnic .
Výborný zápas se solidním tempem, kde hrdinou se stal brankář Trestné lavice Zíka, který doslova vychytal borce z Juventusu. Šancí měl Beer hodně a v sedmé minutě po spolupráci Hájka s Havlem druhý jmenovaný zblízka prostřelil Zíku 1:0. V 11. minutě překvapil Glosera v brance Juventusu Elsnic a z dálky vyrovnal. Dobývání branky Trestné lavice pokračovalo, obrana hostů v čele s brankářem odolávala až do 18. minuty, kdy se prosadil bombou Hájek 2:1. Poslední slovo měli při power play hráči Trestné lavice. Vyrovnávací branka padla po ose Elsnic – Polák a střílející Míra Šmíd.

FK Luckeři – TJ Blatno 2:5  (1:2)
Branky: Vávra, Sailer – Sklenka 2, Katona 2, Šika.
V prvním kole odešlo Blatno z haly bodově naprázdno, ve druhém pokračování naopak bylo stoprocentní, ale kdo si myslel, že si hráči Blatna v tomto zápase vylepší skóre,  hluboce se mýlil. Lepší organizovaná hra  Luckerů, výborný Zuska v brance, ale také opravdu neproměněné šance především Jardy Červeného, který prostě neměl dáno v tomto zápase skórovat, to byly hlavní faktory celého výsledku. Zajímavostí je, že v 17. minutě srovnali Luckeři  po akci Čepely se Sailerem  na 2:2. Blatno však v minutě devatenácté dvakrát zavěsilo a nenechalo nikoho na pochybách, že v tabulce poskočí nahoru.

Cheza team – Trestná lavice 4:2  (3:1)
Branky: Kudláček 2, Hrbík 2  – Elsnic 2.
Tento zápas byl první, kde se začaly dít věci, které neradi vidíme na palubovce. Hráči jednoznačně zneužili mírnější metr rozhodčího  Titlbacha v posuzování osobních soubojů. Ukázkou byl naprosto zbytečný  faul Zdeňka Šmída na jednoho hráčů Chezy, který skončil bohužel pouze žlutou kartou. Zpět k fotbalu. Povzbuzená Trestná lavice po remíze s Juve  vedla ve čtvrté minutě po trefě Elsnice, ale dvě branky Hrbíka otočily průběh zápasu a Kudláček těsně před pauzou a po přestávce dostal svůj tým do náskoku 4:1. Pak následovaly šance, ale také zbytečné střety. Výhra Chézy byla zasloužená.

Young Boys – Topmont 2:4  (0:3)
Branky: Hanuščík, Skoupý – Bechner 2, Daniš, Rous.
Také tento zápas přinesl okopávanou. Místo toho, aby hráči hráli, tak se snažili hrát  u mantinelů hokej a míč je kolikrát ani nezajímal. Začali sice padat žluté karty, ale na některé typy hráčů je lépe vytáhnout kartu barvy červené. Topmont v zápase po fotbalové stránce ovládl první poločas a vedl 3:0. Ve druhé půli  sice Hanuščík rychle snížil, ale dvojice Kruba, Bechner přišla s rychlou odpovědí, která dala razítko na tři body.

Juventus Beer – FC Úlehle 2:1 (2:0)
Branky: Michal Vodrážka 2 – Hejda.
Měl to být vrchol neděle. Jenže bohužel i v tomto zápase se odehrálo dost situací, které zkazily celkový dojem ze zápasu. Vítězného muže měl ve svém středu Juventus. Michal Vodrážka se dvakrát v prvním poločase trefil do černého a udržel pro svůj tým neporazitelnost.  Na začátku druhé půle snížil Hejda, ale víc branek už nepadlo i díky brankářům Tomáši Vodrážkovi a Martinu Štillerovi .

FK Luckeři – Topmont 0:9 (0:4)
Branky: Daniš 3, M. Schwendt 3, Polánek, Zuska Rous.
Zápas začal parádní gólovou patičkou Matěje Schwendta. Také i v tomto zápase byl nejvíce zaměstnaným mužem brankář domácích Zuska. Jeho spoluhráči bránili o mnoho lépe než minulý týden a vyráželi díky Vávrovi a Sailerovi do rychlých kontrů, takže i Štiller musel občas ukázat svoje umění. Ke konci zápasu docházely Luckerům síly a zbytečně inkasovali, ale i přesto nedostali desátý gól, po kterém toužil jejich soupeř.

Chéza team – FC Úlehle 3:4 (0:3)
Branky: Hrbík 2, Kukla  – Faigl 2, Hornof, Hanych.
Kdo zůstal ve sportovní hale až na závěr, nelitoval. Výborný zápas v rychlém tempu, dramatický až do samotného závěru, a to vše v duchu fair play. Někteří diváci na závěr ve stoje aplaudovali oběma týmům za jejich rytířský boj, který po fotbalové stránce snese nejpřísnější měřítko. Vývoj zápasu patřil jednoznačně FC Úlehle. V sedmé minutě Hanych a vzápětí bodlem Faigla do šibenice to bylo 0:2. Petr Faigl tři vteřiny před klaksonem navýšil už na 0:3.  Po přestávce hned Hrbík snížil a Kukla dotáhl skóre na jednu branku 2:3.  Hornof typicky zleva opět dostal svůj tým na dvougólový náskok. Spolupráce Kudláček a Hrbík přinesla angličana a kontaktní branku v 17. minutě. Dalších sedm minut se hra přelévala z jedné strany na druhou a divák se bavil. Brankáři  předvedli několik vynikajících zákroků. Pět vteřin před koncem rána Kudláčka trefila břevno a míč skončil těsně před brankovou čárou, proto i tým Úlehle udržel výhru.

Průběžné  pořadí 16. ročníku Viola cupu
1. Juventus Beer⋌ 4 3 1 0 14:10 10
2. FC Úlehle⋌ 4 3 0 1 24:7       9
3. Topmont⋌ 4 3 0 1 24:10    9
4. Cheza Team⋌4 2 0 2 15:11    6
5. TJ Blatno ⋌4 2 0 2 13:13    6
6. Trestná lavice ⋌4 1 1 2 23:15    4
7. Young Boys ⋌4 1 0 3 12:15    3
8. FK Luckeři⋌ 4 0 0 4    4:45    0

Střelci: 8 Elsnic, 7 M. Šmíd, 6 Hanych, Faigl, Daniš, M. Schwendt.

BEDŘICH KOCH, BIANKA JOGLOVÁ