Elektro Viola – Veterán Hořesedly 5:4 (3:3)
Branky: P. Roubík 2, Bauer 2, Dušek – Kudláček 3, Kastl.


Obě mužstva potřebovala body, jako sůl. Elektrikáři k posunu před v tabulce, Veteráni bojovali ještě o možnost bojovat v lednovém play off soutěže. Výborný vstup Hořesedel zařídil Kudláček 0:2. Viola odpověděla brankami Bauera – 2:2. V desáté minutě zachytil rozehrávku Kastl a zkušeně zavěsil 2:3. Petr Roubík těsně před pauzou srovnal na 3:3.

Další slovo si tento hráč vzal v 17. minutě – 4:3 a jeho kolega Dušek o minutu později upravil na 5:3. Kanonýr veteránů Kudláček snížil dvě minuty před koncem na 5:4, ale další branku jeho spoluhráči nepřidali a Hořesedly ztratily šanci hrát Violu i v lednu.

Juventus Beer – AC Valeo Stars 8:3 (4:0)
Branky: Havel 5, Urik, Vodrážka, Blecha – Chládek, Šnajdr, Kopřiva.

Favorit si vůbec nepřipustil komplikaci a ve třetí minutě vedl již 3:0. V 15. minutě Chládek snížil na 4:1, ale místo zvratu přišly další branky v síti Valea, které odpadlo i fyzicky. V posledních minutách pak Valeo díky Šnajdrovi a Kopřivovi alespoň kosmeticky upravilo skóre zápasu.

Elektro Viola – Oráčov 3:3 (2:2)
Branky: P. Roubík, Pelc, Urban – Peták 2, Bařtipán.

Velmi kvalitní zápas, ve kterém až do konce obě mužstva chtěla vstřelit vítěznou branku. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou . Posila Urban z přímáku načal skóre, ale záhy za dvě minuty odpověděl Bařtipán 1:1. Peták bodlem překvapil Poláka – 1:2. Roubíkovo sólo skončilo vyrovnávací brankou 2:2. Peták si vzal brankové slovo hned po pauze – 2:3. Vyrovnání zařídil v 17. minutě po kombinaci Pelc. V závěrečných minutách měla obě mužstva spoustu šancí na rozhodnutí, ale skóre se již neměnilo.

Juventus Beer – PVK Logistics 5:2 (2:1)
Branky: Urik 3, Havel, Vodrážka – Kapoun, Heger.

Juventus v brance s Fialou zvládl zápas na jedničku a tyto tři body, jak se později ukázalo, znamenaly přímý postup do semifinále. Překvapení turnaje z PVK tentokrát nestačili na zkušené borce a především Míra Urik, který je letošním tahounem Beer byl k neudržení. Po první části byl stav 2:1 po brankách Havla a Urika kontroval L. Kapoun. Po přestávce Juventus odskočil a dotáhl zápas do vítězného konce.

Veterán Hořesedly – Reds 2:5 (1:4)
Branky: Kastl, Čech – Žalud 3, Gajdoš, Chládek.

Loučení s turnajem ze strany Hořesedel vypadalo ze začátku na debakl. V šesté minutě prohrávali Veteráni již 0:4. Především střelec Žalud se činil a vstřelil svůj první hattrick na turnaji. Do půle korigoval Kastl a protože ve druhé části se hra vyrovnala, rozloučily se Hořesedly s turnajem přijatelnou porážkou. Velká škoda pro toto mužstvo, že v některých zápasech mělo vždy nějaké minutové výpadky, které je připravily o body.

Alegrie de Partida – AC Valeo Stars 9:3 (4:2)
Branky: Uhlík 4, Lesniak 2, Vávra 2, Matějovský – Casas, Kinter, vlastní.

Valeo muselo vyhrát, ale vzhledem k rozložení sil by se jednalo o fotbalový zázrak.
Po čtyřech minutách vedly hvězdy 0:2, jenže další minuty ukázaly, že šlo pouze o podcenění ze strany Partídy. Do půle otočil lídr skóre na 4:2 a po přestávce díky Uhlíkovi navyšoval skóre. Valeo tedy ukončilo svoji misi na turnaji, ale postup do závěrečných bojů ztratilo v jiných zápasech.

FC Orion – Reds 5:2 (2:0)
Branky: Vopat 3, St. Fronk, Zb. Fronk – Elsnic, Gajdoš.

Obhájce splnil úlohu favorita a v klidu zvítězil. Těžil především z výborného výkonu Martina Vopata, který se blýskl hattrickem a díky jeho úvodním brankám získal Orion rozhodující náskok. Reds chtěli zdramatizovat zápas a v 16. minutě díky Gajdošovi snížili na 3:1, ale zkušený tým Orionu opět odskočil a zaslouženě vyhrál.
Reds tedy museli počkat, jak si povede v posledním zápase Oráčov, který je mohl vyšoupnout z bojů v play off.

Oráčov – PVK Logistics 4:4 (1:2)
Branky: Peták 3, Mácha – Melč, Šerf, Konopásek, Jirásek.

Velmi důležité utkání především pro Oráčov. Jeho hráči totiž museli bezpodmínečně zvítězit, aby pokračovali ve Viola cupu 2009. Logistics by zase výhra posunula na třetí místo tabulky a tím lepšího soupeře pro play off. Bohužel se tyto faktory negativně projevili v samotné hře. První poločas byl samý tvrdých osobních soubojů , zbytečných faulů a po siréně i vzplály emoce. Poločasové vedení PVK vzalo za své díky dvakrát střelecky pohotovému Petákovi – 3:2. V 19. minutě byl vyloučen za faul brankář Jeníček a Oráčov musel hrát oslabení. Početní výhodu však PVK využili až na konci. Ale to už prohrávali 4:2 po střele Máchy, který prostřelil Melče. Brankář PVK v tomto utkání slavil gól v 11. minutě, když po chycené střele rychle vykopl a trefil opuštěnou branku Oráčova. V závěrečných sekundách držel palce svým spoluhráčům. Nejdříve Konopásek a potom sedm sekund před koncem zapomenutý Jirásek vyřadili Oráčov z dalších bojů.

Alegrie de Partida – FC Orion 7:5 (2:2)
Branky: Uhlík 3, Kováč 2, Matějovský, Vávra – Polanský 2, St. Fronk 2, Hájek.

Partidě šlo již jen o prestiž a udržet svoji neporazitelnost. Orion musel bodovat naplno, aby si zajistil přímou účast v semifinále. Úvod utkání patřil dvojici Fronk na jedné straně a na druhé řádil Uhlík. Ti se střídali ve střílení branek. Ještě ve 21. minutě po brance Polanského na 5:4 žila naděje Orionu, ale v závěru utkání Partida potvrdila svoji suverenitu v základní části a náskok zvýšila.

1. Alegria de Partida ⋌8 7 1 0 61:31 22
2. Juventus Beer⋌8 5 0 3 47:37 15
3. Elektro Viola ⋌8 4 1 3 35:39 13
4. FC Orion⋌8 4 1 3 45:34 13
5. PVK Logistics⋌ 8 3 3 2 32:28 12
6. Reds ⋌8 3 0 5 26:38 9

7. Oráčov⋌ 8 2 3 3 26:38 9
8. AC Valeo stars⋌8 2 0 6 26:44 6
9. Veterán Hořesedly⋌ 8 1 1 6 39:58 4
O pořadí na třetím , čtvrtém a mezi šestým a sedmým týmem tabulky rozhodli vzájemné zápasy

Program play off:

Neděle 4.1. 2009 - Čtvrtfinále: 14.oo Elektro Viola – Reds
14.3o FC Orion - PVK Logistics

Semifinále: 15.oo Juventus Beer – Viola/Reds
15.3o Alegria Partida - Orion / Logistics

O medaile: 16.oo - o 3. místo

16.3o - finále

17.oo slavnostní zakončení

B. Koch, elm