Všenorský SK – SK Rakovník 3 : 1 (0:0)

Úvod utkání patřil domácím, jejichž dres oblékli i bývalí ligoví hráči Novotný, Muller a Zelenka. Byli to však hosté, kteří mohli dát vedoucí branku. V 7. minutě Schwendt prošel až na malé vápno, ale místo střely volil přihrávku, kterou obránce skluzem odvrátil do bezpečí. Krátce nato mohlo udeřit na druhé straně hřiště, kde hlavičku Zelenky gólman Procházka bravurně vyrazil. Tlak domácích pokračoval, ale projektily Zelenky nebo T. Hrdličky šly vedle.

Přibývajícím časem Rakovničtí hru vyrovnali a vypracovali si i několik slibných příležitostí. Volej Sklenky skončil v náručí brankáře Bezkočky, který pak s námahou vytáhl i dělovku Pucholta z 30 metrů na roh. Všenory měly velké štěstí ve 36. minutě, kdy Isteník obešel jejich stopera i gólmana, ale jeho střela šla podél brankové čáry do zámezí. V závěru prvního poločasu se pokusili změnit bezbrankové skóre i domácí, Procházku se jim však překonat nepodařilo.

Ten se blýskl pohotovým zákrokem i krátce po změně stran. O nemalé vzrušení se v 54. minutě postaral všenorský T. Hrdlička, kterému se nelíbilo, že rozhodčí Kinčl odpískal jeho faul a za nemístné řeči spatřil červenou kartu. Hosté však početní převahy nevyužili. Naopak to byli domácí, kteří v 58. minutě využili zaváhání Sklenky a Drážným se dostali do vedení 1:0. O sedm minut později mohli svůj náskok zvýšit z pokutového kopu nařízeného za faul Červeného, ale Procházka M. Hrdličkovi penaltu lapil. Poté se hosté rozhodli posílit útočné duo o Červeného, který měl dvě šance smazat brankové manko.

V 70. minutě po pěkné akci Sklenky, ale pálil nad, a zanedlouho poté svůj únik zakončil střelou do brankáře. Snaha hostů o vyrovnání byla korunována v 79. minutě gólem Severina – 1:1. Jejich radost však brzy skončila. Ihned po rozehrání prošla středem hřiště dvojice Zelenka – Wojnar, jehož střela se odrazila od tyče k Feglarovi, který už mířil přesně – 2:1. Definitivní podobu výsledku dal v nastaveném čase všenorský M. Hrdlička.

„I když jsme nehráli tak dobře jako v minulých utkáních, přesto jsme na malém hřišti sehráli s domácím týmem celkem vyrovnané utkání, kterému by spíše slušela remíza. Dokonce když jsme vyrovnali, tak jsem věřil, že zápas otočíme. To, co jsme však předvedli ihned po rozehrávce, je pro mě nepochopitelné. Domácím jsme chybami nabídli tři body na zlatém podnosu, a to soupeř takových kvalit prostě neodmítá", řekl k zápasu rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka - Setnička (68. Hamouz), Červený J., Krejčí - Severin – Mates, Kaválek, Pucholt, Sklenka – M. Schwendt (61. Liprt), Isteník (66. Tvrz). Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník v dalším kole krajské I. A třídy přivítá v neděli 7. dubna v 16.30 hodin AFK Loděnice. 

Jaroslav Mokrejš