Výhra Kněževsi nad Lišanskými vzbuzuje nevoli, především pak několik momentů v druhém dějství. „Ve druhém poločase za pro nás příznivého výsledku se zvyšoval nevybíravý tlak domácích na rozhodčího při dožadování se penalty při jakémkoli kontaktu v našem vápně. Mrzí mě také, že kapitán Kněževsi nevrátil míč, který jsme úmyslně zahráli do autu, když jeden z hráčů Kněževsi zůstal ležet a pak z toho byla obrovská šance," řekl lišanský trenér Václav Švelch.


Ten se pozastavil i u rozhodujícího gólu. „Rozhodčí byl domácími tak zastrašen, že by se asi hrálo tak dlouho, dokud by nepadl," nechápavě kroutil hlavou Švelch, podle nějž měli Kněževeští dohrávat v ještě menším počtu, než jeho tým. „Jestliže byl zcela po právu vyloučen Paseka, pak by za verbální urážky a vyhrožování, nejen rozhodčímu, ale i našim hráčům, museli předčasně do sprch alespoň tři fotbalisté Kněževsi. O chování některých domácích fanoušků ani nemá smysl mluvit, to už nemá se sportem nic společného," mrzelo lišanského lodivoda, který byl jinak s výkonem svých svěřenců až na závěr spokojen. „Na to, s jakou sestavou jsme do Kněževsi jeli, jsme předvedli velmi zodpovědný, taktický výkon. Zlom nastal po oprávněném vyloučení Paseky, kdy jsme museli jít do ještě hlubšího bloku, fakticky přišli o střed hřiště a přestali být nebezpeční dopředu," popsal rozhodující momenty Václav Švelch.


Výkon svých spoluhráčů, kteří s domácími převáděli do vyloučení Paseky více než vyrovnanou partii, překvapil i gólmana Zdeňka Řepku. „Před zápasem jsem si otevřeně přijeli pro pořádný příděl a myslím si, že široká veřejnost měla podobný názor. Ještě, když se sotva dalo 11 lidí dohromady. Od začátku to byla otázku času, kdy ho inkasujeme, ale svojí koncentrovaností a rychlými brejky jsme se dostali první poločas do pěti hezkých akcí, ze kterých tři skočily v brance a dvě na tyči."


Lišanský gólman se rovněž pozastavil nad nastavením rozhodčího Zdeňka Polívky. „Druhý poločas začal náporem domácích, který skončil hned brankou. Bohužel poté se nechal zbytečně vyloučit Paseka, za což jsme byli potrestáni třemi brankami. Přesto jsme doufali alespoň v penalty. Bohužel, ve zbytečně dlouhém nastavení, kdy místo dvou minut najednou bylo sedm, jsme dostali branku a ihned byl ukončen zápas," řekl Řepka, jehož jinak výkon týmu potěšil. „Myslím si, že jsme předvedli hodně dobrý výkon, škoda jen že bez nějakého bodového zisku."


To fotbalista domácích Radek Vaníček byl s výkonem svého týmu hrubě nespokojen. „Lišany jsme chtěli přejet, chtěli jsme vyhrát za každou cenu a tak jsme vstoupili i do zápasu. Ovšem byla to tragédie, kupili jsme chyby, nepodrželi balon a jen míče nakopávali. Po poločase, který jsme prohráli 0:3, jsme malém rezignovali," přiznal Vaníček, podle nějž byla pro další vývoj důležitá rychlá branka. „V pauze jsme si spoustu věcí vysvětlili a hned z kraje snížili na 3:1. To nás nakoplo až k obratu na 4:3 v poslední minutě nastavení. K dalším okolnostem ve druhém poločase bych se nerad vyjadřoval. Soustředíme se na zápas v Lužné, který bude mít náboj a bude se hrát o všechno," dodal kněževeský fotbalista.


Městečko odvrátilo porážku v nastavení


Také v Městečku málem vyhrál velký outsider. Hostující Senomaty, které potřebovaly v případě výhry Janova k jistotě záchrany bod, vedly ještě čtvrt hodiny před koncem o dva góly. Poté však snížil Bařtipán, chvíli na to byl vyloučen po druhé žluté kartě za urážlivé výroky směrem k rozhodčímu Šváchovi Vávra a domácí přesilovku v nastavení využili. Ohnivci získali i druhý bod, neboť se jim lépe povedl penaltový rozstřel. „Udělali jsme několik změn v sestavě, přesto měl zápas podobný průběh, jako většina našich duelů na jaře. Opět jsme neproměňovali šance a dostali góly skoro z ničeho. V druhé půli jsme se dostali do náporu a v nastavení dokázali z penalty, která podle mě byla oprávněná, vyrovnat. Dva body vzhledem k průběhu beru," přiznal trenér Ohnivců Stanislav Jansa.


„Do Městečka jsme si jeli pro bod a podobně jako před týdnem jsme to rozestavili na tři útočníky a snažili se je v hloubi pole napadat. V první půli jsme hráli poněkud bázlivě, poté jsme se to trochu více otevřeli a přidali dva góly. Bohužel se nechal zbytečně vyloučit Vávra a domácí vyrovnali," litoval senomatský vedoucí Petr Sojka, který nechápal dlouhé nastavení. „Penalta sice byla oprávněná, ale pískla se až v 96. minutě, což jsem nějak nepochopil. Ale bod, pro který jsme si přijeli, jsme získali," uvedl Sojka, jenž vyzdvihl především výkon gólmana Kučaby, který Senomatské několikrát podržel.

Olympie dala rezervě Zavidova kanára

Fotbalisté Olympie překvapivě hladce přejeli Zavidov B a po výhře 6:0 stále pomýšlí na obhajobu. K ní by jim stačila výhra a zároveň remíza Lužné s Kněževsí. „Čekal jsem to podstatně horší a měl jsem ze Zavidova trochu strach, neboť se nám na něj nedaří. Hosté mě však velmi zklamali. V první půli jsme je přehrávali, v druhé půli jsme trochu polevili, přesto to na ně stačilo," řekl překvapený trenér Olympie Antonín Sýkora, který pochválil gólmana Šímu. „Za stavu 3:0 vychytal dvě tutovky a nepřipustil žádné drama."
Sýkoru také těší, že pokud Olympie v závěrečném kole vyhraje, skončí nejhůř druhá. „Přál jsem si skončit na bedně a to se povede. Že ale budeme bojovat i o titul, to jsem ani nečekal," smál se.

Podle fotbalisty hostů Aleše Krause rozhodla především nepovedená první dvacetiminutovka. „Opět jsme měli jako tradičně problém se sestavou, i přesto jsme chtěli Olympii potrápit. Bohužel jsme prospali prvních 20 minut a prohrávali 0:3. Poté si myslím, že jsme byli i více na míči a měli jsme dost šancí, avšak ani jedna neskončila golem. Domácí pak už jen přidávali branky do naší otevřené obrany."


Také záložník Zavidova Daniel Devera přiznal, že o výsledku rozhodl nepovedený úvod. „Čekali jsme, že si to Olympie bude jen tak strkat, ale ta na nás vletěla a do dvaceti minut bylo hotovo. Na začátku druhé půle jsme mohli několikrát snížit, ale nedali jsme tři šance a když nám dali domácí do otevřené obrany čtvrtou branku, zápas už se pouze dohrával."

Lužná rozhodla až v druhém poločase


Luženští potřebovali stejně jako o záchranu bojující Janov vyhrát, aby měli co nejlepší pozici v boji o konečné prvenství. Po nerozhodném prvním dějství Sparta v druhé půli čtyřikrát udeřila a pokud doma proti Kněževsi vyhraje, bude slavit okresní titul. Janov definitivně padá do III. třídy. „K úspěchu vedlo splnění tří úkolů. Nepustit domácí do brejků, což obrana celý zápas plnila. Nejvíce si užil s rychlonohým útočníkem Pepa Špička. Rozpohybovat obranu Janova neustálými náběhy, v nichž vynikali Grill s Vejvodou. A v neposlední řadě zkrotit míč na tvrdém povrchu, kdy své přednosti potvrdili Adam Špička a Pokorný a obrovskou práci odvedl Mašek," popsal příčiny úspěchu luženský kouč Tomáš Pavlíček.


Jesenice přejela nováčka z Kroučové

Jesenice, která bojuje o konečnou pátou příčku, rozdrtila nováčka z Kroučové 8:1 a na Městečko ztrácí jediný bod. „V první půli působili hosté odevzdaným dojmem. My jsme si vypracovali asi pět gólovek, ale ujala se až střela Jeníčka. Poločas nakonec skončil 4:0 a byl to pohodový zápas. Konečně jsme hráli bez nervů a dali osm branek," byl velmi spokojen jesenický kormidelník Bedřich Bočánek.

Polášku hattrick zajistil Olešné tři body

Olešná porazila Kolešovice 3:2 a je tedy jisté, že skončí nejhůře na konečné 4. příčce. „Hráčům nelze nic jiného, než poděkovat za odbojované utkání. Při tolika (ne)omluvenkách jsem měl dokonce připravené kopačky. Ze zbytku týmu, který zápas dohrál, minimálně 4 hráči končili s velikým sebezapřením. Proto je pro nás výhra velmi cenná," měl jen slova uznání kouč Olešné Miloslav Doležal.


Reich v závěru zachránil pro Lány bod

Chmelaři z Mutějovic ještě v 88. minutě drželi nad Lánskými vedení 2:1, avšak poté si připsal svůj druhý gól Reichl a zajistil pro hosty alespoň bod. Ten druhý po penaltovém rozstřelu zůstal domácím. „Zápas proběhl v klidu a byl poměrně vyrovnaný. Možná jsme si dokázali vytvořit více šancí, ale bohužel je nedovedli proměnit. Na penalty se nám nedaří, proto si odvážíme pouze bod. Zvlášť musím pochválit Reichla za jeho bojovnost, dvě branky ze hry a s přehledem proměněnou penaltu," ocenil autora obou lánských gólu kapitán Jakub Matějka.


Josef Rod, Alžběta Brabcová