O jejich debaklu rozhodl druhý poločas, v němž inkasovali dorostenci pět branek.

Sokol Vraný – SK Rakovník, dorost 8:1 (3:1)

Mužstvo Vraného, za které nastoupil i bývalý prvoligový útočník Josef Galbavý, jenž nyní přišel na půlroční hostování z Bohemians Praha, šlo do vedení již po dvou minutách hry. V 10. minutě měl slibnou příležitost srovnat skóre Kozák, ale po odražené střele Kocha pálil jen do gólmana.

Krátce nato Vranští potrestali chybu dorostenců při rozehrávce druhou brankou a v 16. minutě bombou z 22 metrů k tyči zvýšili na 3:0. Naději na výsledkový zvrat vykřesal v 35. minutě Kozák, který zužitkoval ideální přihrávku Hinka – 3:1.

Krátce po změně stran favorit využil špatného odkopu Vorla k navýšení svého náskoku na 4:1. Vranští tímto úderem rakovnickým mladíkům vzali chuť na pokusy o korekci skóre a bez větších problémů jim ještě nastříleli další čtyři góly.

„Výsledek hovoří za vše. Mužstvo Vraného disponuje kvalitními a zkušenými hráči, kteří dokázali trestat naše někdy i naivní chyby. I když jsem hráče upozorňoval, že s tímto soupeřem musí hrát jednoduše, nevzali si to k srdci. Mysleli si, že soupeře fotbalově přehrají, což se jim vymstilo, neboť protivník byl v osobních soubojích důraznější a téměř všechny vyhrál. Víc než vysoká porážka mě ale mrzí nedisciplinovanost některých našich hráčů, s čímž se nehodlám smířit. I když rozhodčí udělal chyby, nemělo by to znamenat, že si budou hledět jeho výkonu více než svého. To si také v týdnu na tréninku pořádně vyříkáme,“ poznamenal k zápasu rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník, dorost: Hrbek – M. Tvrz, Hamouz, Kapek, Vorel – Ruprecht, Koch, P. Tvrz, Kozák – Červený, Hink. Střídal Z. Schwendt. Trenér Jiří Kučera.

JAROSLAV MOKREJŠ