Rokycany B byly Rakovníku víc než důstojným sokem. Ne náhodou vedou po podzimu svou skupinu I. B třídy o šest bodů a míří za postupem. Navíc se posílily hráči, kteří neodehráli v dopoledním zápase áčka s Rapidem Plzeň tolik minut.

I tak byl Rakovník o něco lepším týmem, ale skóre se měnilo až v úvodu druhého dějství a to na domácí straně – 1:0. Hosté si pak pomohli standardkou a Žďánského rohový kop přetavil ve vyrovnání hlavičkující Sabo.

Pak přišla asi nejhezčí akce utkání, kdy rakovnická akce opět dostala merunu ke Žďánskému a jeho přihrávku zakončil Sklenka, o jehož návratu z Nového Strašecí se aktuálně jedná.

Braškov (v modrém) zachránil remízu s Lány 2:2 až v závěru.
Lánští zatím počítají ztráty, škrtnou musely tři opory. Šance pro mladé bráchy?

Sklenka a brankář Zach jsou jedinými zkušenými posilami zimy, ale důležitými, navíc s klubovými kořeny. Ale trenér Jaroslav Hamouz chce sázet také na mladé kluky. Ze Hředel zkouší nadaného Davida Minaříka, z dorostu SKR ročníku 2005 dal tentokrát šanci Matěji Alexijovi a ten rozhodně nezklamal. „Měl výborné momenty, z toho mám radost. Celkově si myslím, že mladý soupeř byl velmi dobrý, líbila se mi jeho hra a rychlost, ale naši hráči ukazovali, že mají víc zkušenosti a herní chytrosti. To asi o výsledku rozhodlo,“ mínil Jaroslav Hamouz a částečně omlouval i týden starý debakl 0:4 ze Žatce. „Udělali jsme nějaké chyby, ale celkově byl ten zápas vyrovnaný a skóre neodpovídalo,“ doplnil.

Za týden hraje Rakovník na radotínské Olympii.

FC Rokycany – SK Rakovník 1:2 (0:0). Za Rakovník: Sabo, Sklenka.

Rakovník: Zach (46. Pešek) – Valcha, Šindler, Severin, Pucholt – Žďánský, Wajshajtl, Čadek, Sklenka, Alexij – Sabo. Střídali Kýzl, Holý, Klíma a Minařík.