SK Rakovník – Viktoria Plzeň U 19 1:2 (1:0)

Hosté vstoupili do zápasu náporem a už v 5. minutě se mohli dostat do vedení, v čemž jim ale zabránil na brankové čáře stojící Isteník, který jejich střelu odkopl zpět do pole. Rychlonozí plzeňští mladíci měli dál více ze hry, ale jejich útočná snaha končila u pokutového území domácích. Na brankáře Kuklu v prvním poločase prakticky nevyslali ani jednu nebezpečnou střelu. Totéž platí i o rakovnickém týmu, který oproti sobotnímu utkání provedl v sestavě několik změn. Přesto se necelá stovka diváků gólu dočkala, a to ve 40. minutě, kdy si Isteník nedaleko půlícího kruhu pohrál s dvěma protivníky a jeho dalekonosný centr si západočeský obránce hrudí srazil do kouta své branky – 1:0.

I po změně stran se převážně hrálo od vápna k vápnu, bez střeleckého zakončení akcí. Závěr zápasu nemálo ovlivnila 75. minuta, kdy plzeňský útočník ve středu hrací plochy získal nepovedenou přihrávku Hertla spoluhráči a jeho únik Vaidiš zastavil jen za cenu faulu. To hlavní arbitr střetnutí Polívka nemohl nechat bez trestu a poslal rakovnického obránce do kabin. Hosté využili početní převahy k zesílení tlaku na domácí svatyni, ve které v 70. minutě zkušeného Kuklu vystřídal nedávný dorostenec ligových Blšan Boček. Ten však o dvanáct minut později udělal chybu, když podběhl západočeský centr od rohového praporku a pro Bezděka už nebylo velkým problémem poslat merunu za jeho záda – 1:1. Krátce nato mohl změnit výsledek Hertl, jemuž gólovou příležitost nabídl Majer, ale hlavička se mu nepovedla. O vítězství hostů pak v 85. minutě rozhodl Bezděk, který ve velkém vápně obešel Setničku a bombou z úhlu nedal Bočkovi šanci úspěšně zasáhnout – 1:2. Těsně před závěrečným hvizdem sudího měl po přihrávce Hertla na kopačce vyrovnání Majer, který se však mezi tři tyče netrefil.

„Byl to dobrý zápas s kvalitním soupeřem, v němž jsme dali příležitost dalším hráčům z kádru. Když se mění sestava je to znát i na sehranosti mužstva, což bylo vidět i v tomto utkání. Ale jde o přípravu, takže by měli předvést svou výkonnost všichni. Škoda jen, že nám přibývá zraněných hráčů. Utkání dost ovlivnilo vyloučení Vaidiše, čemuž předcházela chybná zpětná přihrávka Hertla. I přes porážku se mně střetnutí, hrané ve svižném tempu, líbilo“, řekl rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla (70. Boček) – Krejčí, Vaidiš, Hertl, Krejza – Polák (78. Isteník), Stuchl (20. Bláha), Břečka, Setnička – Isteník (46. Majer), Mašek (50. Zelenka). Trenér Radim Suchánek.

Další přípravný zápas sehrají fotbalisté SK Rakovník ve středu 23. července, kdy v 17.30 hodin přivítají na svém hřišti divizní FK Hořovicko (bývalá Bzová).

AUTOR: Jaroslav Mokrejš