Vítězstvím nad sobotním soupeřem Junior Praha si Rakovník zajistil hezké čtvrté místo v tabulce ve starších žácích a v mladších jim po nevydařeném vstupu do soutěže náleží pozice desátá, kterou postupem času svými výkony hráči zlepšovali.

SK Rakovník – Junior Praha 5:0 (4:0)

Vše začalo už ve 2. minutě, když rozehrávku hostů napadl a vybojoval Kacafírek a utíkal sám na brankáře. Pohodlně zakončil kolem něj a mohla se slavit první trefa – 1:0. Domácí byli na míči lepší, v rozehrávce přesnější a poměrně techničtější. V 15. minutě se do míče opřel Vydra, bylo to nejméně 35 m, a původní centr, který letěl nad branku, zavál vítr dolů a přímo za záda pražského gólmana – 2:0.

Nesládek, který dostal míč na levou stranu, se šikovně podíval a mezi beky šoupnul merunu svému spoluhráči Cibulkovi, který byl před brankou sám. Chyběl mu větší klid, aby šel míč do kýžených míst.

O 2 minuty později vypracoval hezkou šanci z levé strany vápna Faigl a nacentroval na zadní tyč, kde byl volný Cibulka. Ten si manko z minulé akce vynahradil a z voleje poslal míč k tyči – 3:0. I Nesládek měl možnost navýšit, ale vybojoval jen roh. Pár vteřin před koncem poločasu se Rakovník stihl trefit počtvrté, když dobře kopnutý rohový kop zužitkoval kapitán Rohla a hlavou lehce nasměroval míč správným směrem – 4:0.

Do druhého a vlastně letos posledního poločasu šli hráči s tím, aby si svůj výkon nezkazili a zanechali po sobě dobrý dojem. Kacafírek z pravé strany posunul vedle na Cibulku, ale ten pálil zase vedle. Dobrou čtvrthodinku se nic zajímavého nedělo, míč putoval na polovině Junioru, ale šance nebyly vyložené.

Až 56. minuta zviditelnila techniku Spala, který po straně brankové čáry udělal z dvou hráčů tréninkové kužely a připravil před kasu. Tam míč doklepl dobře stojící Vydra a uzavřel toto vystoupení – 5:0.

„Dnes hráli kluci dobře a jsem rád, že jsme skončili na takovém výkonu, který upevnil naše umístění v tabulce,“ pronesl o posledním duelu trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Pešek – Rohla, Šedivý, Hovorka, Vydra – Kacafírek, Spal, Gregor, Faigl – Nesládek, Jurgovski. Střídali: Kýzl, Polák, Cibulka, Špidra.

SK Rakovník - Junior Praha 1:0 (1:0)

Byl to složitý zápas se soupeřem, který ve všech předchozích zápasech prohrál. Téměř celé utkání se odehrávalo na polovině hostů, jejichž urputnou obranu se podařilo překonat pouze jednou – pohotovou střelou po rohovém kopu Krupičkovi – 1:0.

Po přestávce měli domácí několik obrovských šancí, ale díky obětavosti soupeře už žádný gól nepadl. „I přes to, že jsme dali jen jeden gól, je pro nás vítězství výborné a jsem spokojen,“ hovořil trenér Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: Helebrant (Mezei) - Beneš, Pšenička, Pfejfer, Krupička - Čech, Kadar, Ludvík, Titlbach - Svítil, Cajthaml. Střídali: Haifler, Hamouz R., Hamouz L., Kalvach, Rohla J.