A prsty v tom měl opět ex-kladenský Kamil Výborný. Svému rodnému klubu v loňské sezoně sebral v nastavení šanci bodovat a v sobotu vyrovnal na 1:1. V dlouhém rozstřelu pak přispěl hostům i k zisku bonusového bodu.

Na jaře hrál poprvé v základu a na Kladno si věřil. „Měl jsem chuť i motivaci, stejně jako spoluhráči, kterým jsem za každý bod něco slíbil. Ještě že nebyly tři, to by bylo něco strašného," smál se po senzační výhře 2:1. „Bod by byl zlatý a dva jsou super," dodal.

Jeho trefa z 25 metrů pokazila náladu téměř čtyřem stovkám diváků a nepotěšila ani kamarády v kladenském dresu. Stoperovi Veselému pokazil 37. narozeniny a brankáři Tesařovi úctyhodnou sérii. Doma inkasoval po dlouhých 590 minutách! „Jednou to přijít muselo a při penaltách tvrdil, že dva góly dát nemůžu!"

Domácí měli vynikající začátek. Hráli parádně a brzy dali Kroutilem gól. Časem ale začal jejich výkon uvadat, až se propadl do podprůměru. „Co víc jsme si mohli přát než rychlou branku. Pak naše hra i zraněním Šímy upadla. Začala tam být křeč a nedokázali jsme se něčím nakopnout," řekl hrající asistent Kladna Tomáš Procházka, který nastoupil na poslední půlhodinu.

Po změně stran měli přes územní převahu domácích největší šanci Tatranští. Favorita uchránil od pohromy na brankové čáře jejich hráč!

Následný penaltový rozstřel rozhodl Bredler až v desáté sérii a trenér hostů Pavel Mareš byl se dvěma body maximálně spokojený. „Pro nás to je velice cenné vítězství, i když až na penalty. Zápas byl z obou stran velmi kvalitní. Soupeř i my jsme si vytvořili několik šancí. Penalty kopali téměř všichni hráči, bylo to velmi zajímavé a napínavé až do konce. Jsem rád, že jsme dokázali, že můžeme hrát vyrovnaně i se špičkovými kluby na jejich hřištích a je to impuls do další bojů."

SK Kladno – Tatran 1:1 (1:1), p.k.: 8:9Branky: 6. Kroutil – 32. Výborný
Tatran: Zach – Junek, Vecka, Bredler, Výborný – Schwendt (80. Rothe), Mařík, Doupal, Kučera – Máče – Dolák (68. Petrák). Trenér: Pavel Mareš