„Po dvou týdnech tvrdého tréninku jsme v Dobříši v úvodních šedesáti minutách odehráli dobré utkání. Dostlali jsme se do vedení 3:0 a ještě jsme nějaké šance neproměnili. Pak jsem to trochu prostřídal, aby si kluci odpočinuli a zapojil jsem do hry i čtyři dorostence. V poslední půlhodině se domácí snažili vyrovnat a dva inkasované góly mě trochu mrzí, pořád je to ale pouze příprava,“ zhodnotil duel lodivod rakovnického Tatranu Pavel Koutenský.

V prvním poločase nastoupili za rakovnický Tatran především hráči, kteří již nějakou dobu na Šamotce působí a sehranost byla znát. Hosté vyhráli první poločas 2:0, když se o góly postarali novic David Červený z Velvar a Hynek. „První půle byla z naší strany kvalitní. Bylo vidět, že nastoupili kluci, kteří jsou v Tatranu už déle a doplněni byli spíš kvalitou, takže to mělo nějaké parametry,“ pochvaloval si vydařené úvodní dějství rakovnický kormidelník.

Také vstup do druhé půle se rakovnickým hráčům povedl a Omovie ve 47. minutě zvýšil na 3:0. V druhé půli se postupně na hřiště dostávali noví hráči a Dobříš vycítila šanci.

Trefila se však pouze dvakrát, více jí Tatran nedovolil. „Kádr se nám přes zimu trochu obměnil. Někteří hráči skončili, aniž by nám to před ukončením podzimní části oznámili. Kromě odchodu Stuchla, se kterým jsme počítali, přípravu nezačal bohužel ani Radek Zach, jenž by měl odejít do SK. Kamil Výborný se chce dát zdravotně do pořádku, Rossmann se zatím ještě vůbec neozval a Tomáš Rothe se rozmýšlí, zda bude pokračovat. Dan Vild chyběl kvůli pracovním povinnostem,“ vyjmenoval ztráty a absence Koutenský.

Do utkání se rovněž nezapojili zkušení záložníci Miroslav Verner a David Gögh, kteří laborují se zraněním. „Co se týče nových hráčů, zatím se nám podařilo získat na zkoušku brankáře Malíka z Přední Kopaniny. Dále s námi trénuje brankář Kubina, který je ze Zličína. V poli se v zápase objevil David Červený z Velvar, u nějž je vidět zkušenost a myslím si, že ho využijeme. Hrál také Standa Kubr ze Zličína a Kiryl Kokarau ze Střešovic. Jsou to zatím zkušební jména, uvidíme, zda zůstanou, ale zatím u nás trénují a snaží se,“ dodal Koutenský s tím, že do přípravy by se měl zapojit ještě Jaroslav Trnka z Hostouně.

MFK Dobříš – Tatran Rakovník 2:3 (0:2)
Branky: Červený, Hynek, Omovie.
Tatran Rakovník: Malík (60. Tůma) – Andrt, Vecka, Bredler, Vrána – Kokarau, Kutafin, Hynek, Kučera – Červený – Hradecký. Střídali: F. Skoupý, L. Skoupý, Omovie, Kubr.