Obě mužstva se střetla v přípravě na konci července a z vítězství se radoval Rakovník. Domácí tak měli co oplácet. V úvodu utkání mysleli oba kolektivy především na zajištěnou obranu. Rakovník se dostával do zajímavých útočních situacích, ale závěr vždy zkazila přesná finální přihrávka. Domácí podnikali rychlé kontry pomocí dlouhých pasů s kvalitní křídelní hrou. Několikrát se dobrým vyběhnutím prezentoval brankář Folkman, který byl v prvním poločase jistotou zadních řad. Jediná branka první půle padla v 18. minutě. Špička vybojoval roh, Koch razantním centrem zaskočil brankáře domácích a Válek se v těchto situacích nemýlí 0:1. Vyrovnaný zápas dál pokračoval. Ve 28. minutě zachránil Rakovník výborným zákrokem Folkman, který z kopaček útočníka domácích sebral jistý gól. Naopak na druhé straně zhatil šanci Sixty ofsajd Válka , který už nemohl mít míč ale přesto se zapojil do hry. Do druhé půle vyměnili trenéři v brance Folkmana a do hry se dostal Kučaba.

Mezi 50. a 60. minutou měli domácí borci dvě příležitosti k vyrovnání . Nejdříve po rohu, Koch nechal hlavičkovat záložníka domácích a na brankové čáře překonaného Kučabu zastoupil výborný Kučera , který vyhlavičkoval jistý gól. Další šanci zmařil odvážným pádem pod nohy útočníka domácích s jistotou chytající Kučaba. Rakovník mohl definitivně pojistit vedení po centru Kocha a odvážné hlavičce Sixty ale brankář reflexivně vyrazil a další střela hostů skončila těsně vedle. Branková pojistka přišla v minutě šedesáté osmé. Po kombinační akci se dostal k míči kapitán Černý obehrál dva protivníky a jeho prudký centr zády dopravil do sítě Ruprecht. Slaný ještě více otevřelo hru, takže až do závěru se bylo na co dívat. Černý zblízka vystřelil hodně slabě. Průniky Vorla, který patřil k oporám mužstva hráči nevyužili. Domácí si určitě za svoji aktivitu zasloužili vstřelit branku, ale obrana hostí pracovala velmi dobře a Kučaba zvládl i poslední dvě střelecké možnosti soupeře.

Asistent Trešl k zápasu : Na hře kluků se podepsal těžký sobotní zápas s Hořovickem. To není výmluva, ale holý fakt a ještě tři kluci dnes pomáhali staršímu dorostu. Dnes nám vázla kombinační hra a chyběla závěrečná kvalitní přihrávka . Přesto musíme klukům vyseknout hlubokou poklonu za bojovnost. Pokud někoho vyzvednout tak výborný výkon podali oba krajní obránci Vorel a Volráb a oba naši brankáři zaslouží plné absolutorium.

AUTOR: Bedřich Koch