„Na úvod bych chtěl říct to, že s ohledem na mé vytížení mám minimum času na to, abych pravidelně sledoval utkání na okrese nebo našich zástupců ve vyšších soutěží. Občas tu možnost však mám a samozřejmě tyto soutěže sleduji. Vlastně asi víc než první nebo druhou ligu. Čerpám informace od kolegů, přátel, médií nebo videozáznamů. Snad tedy bude můj pohled dostatečně objektivní,“ řekl mladý sudí.

Divize

V divizi máme hned dva zástupce, což mi obecně přijde trochu nešťastné a za sebe si myslím, že by město Rakovník bylo schopné dát dohromady mužstvo, které by mohlo hrát v horních patrech divize nebo dokonce důstojnou roli v ČFL. Podobný dopad by to mohlo mít i v mládežnických kategoriích. Jsem zvědavý, jestli k tomu někdy dojde.

Pokud tedy mám něco říct nejprve k účastníkovi skupiny A, SK Rakovník, tak jsem je po podzimu možná čekal o pár stupínků výše než na devátém místě. I vzhledem k tomu, že v těchto soutěžích působím a mám tak možnost porovnávat s ostatními.

Od čtvrtého místa dolů je to však bodově a i kvalitativně velmi vyrovnané. Na zápasy SKR mi to, myslím, dvakrát nebo třikrát vyšlo a byl k vidění areál spíš na ČFL a na hřišti kvalitní fotbal s velkým zapojením vlastních odchovanců nebo dokonce šikovných dorostenců. Tuto koncepci mi nezbývá nic jiného než ocenit.

Dokázali několikrát přivézt body z venku a to i například ze Sedlčan, odkud bych to nečekal. Za ztrátu bych považoval ztracené body s Berounem a bod s Přešticemi. Očekávám, že pokud přes zimu nedojde k nějakým razantním negativním změnám v kádru nebo zásadnějším zraněním v přípravě, tak že se s přehledem udrží minimálně ve středu tabulky, který bude i dále bodově vyrovnaný.

Pohled na tabulku divize B s posledním devítibodovým Tatranem může v člověku vzbudit dojem jasného sestupu a špatné kvality a výkonnosti kádru, ale já to takto nevnímám. Většinu utkání prohráli těsnými rozdíly. Výraznějšími rozdíly prohráli akorát s mužstvy z horního patra tabulky a ke konci se z té krize dokázali zvednout, což je důležité a těch devět bodů může sehrát velmi zásadní roli. Škoda například domácí ztráty s Libiší.

Několik hráčů je tam schopno rozhodovat zápasy, viz představení mého kamaráda Adama Vrány v domácím utkání s Mostem. Záchranu tedy považuji za naprosto reálnou, ale bude potřeba bodovat hlavně doma a především s mužstvy z nižších pater to musí být povinnost. K areálu mohu říct, že je to oproti typicky městskému klubu SKR příjemná alternativa a krásné prostředí, také s krásným pažitem a areál je oproti SKR podpořen umělkou, což se na zimu a některé podzimní i zimní termíny hodí.

Krajský přebor

K utkáním Nového Strašecí příliš informací nemám, ale je tam určitá výsledková nevyrovnanost. Dostat sedmigólový příděl od Klíčan, pětigólový od Libušína a pak vyhrát na hřišti Vykáně, kterou znám jako tradičně velmi kvalitního soupeře, není v této soutěži úplně obvyklé. Dokazují však, že by mohli být schopni porazit téměř kohokoli, a tak patnácté místo s dvanácti body bych zatím nepovažoval za sestup, ačkoli to budou mít těžké.

I.B třída

Obě rakovnické rezervy využívají mj. mladé hráče vycházející z jejich dorosteneckých kategorií a mají dobré výsledky. V této soutěži očekávám vítězství rezervy SKR, která se prezentuje velmi dobře herně. Rezerva Tatranu si pravděpodobně udrží klidný střed tabulky. Mé očekávání naplnilo mužstvo Zavidova, které jsem zhruba na třetím místě po podzimu čekal.

Skok mezi I.A a I.B třídou je, co si pamatuji ze svého působení v těchto soutěžích, poměrně velký. O nějaké ty bodíky více jsem čekal od Lišan, které měly dobré mužstvo. Možná o trochu větším zklamáním jsou pro mě Lány, které jsem čekal, jako vítěze našeho okresního přeboru minimálně o několik příček výše. Myslím, že se ale v soutěži udrží.

Za týden se s Milanem Vyhnanovským poohlédneme po okresních soutěžích.

Miloslav Doležal