SK Rakovník – FC Chomutov 3:0 (2:0)

První šanci měli Rakovničtí již po třech minutách hry po rohovém kopu Razíma, ale Stuchl ji neproměnil. Krátce nato Razím kolmicí vysunul Bláhu, jemuž však v rozhodujícím okamžiku odskočil míč od nohy a stal se kořistí chomutovského brankáře. Severočeši první vážnější střelu na rakovnického gólmana vyslali až ve 13. minutě, ale Beroviče nepřekvapili. Vzápětí diváci viděli krásnou akci tria Kešner – Roubík – Razím, v koncovce však posledně jmenovaný mířil nad. Ve 20. minutě Stuchl ideálně uvolnil Kučeru, jehož křížná střela těsně minula tyč. Stejně skončil krátce nato trestný kop Severočechů. Po půlhodině bezbrankový stav skončil. Fojtíkův trestný kop se odrazil za velké vápno a Kešner z voleje posílá míč k tyči chomutovské svatyně – 1:0. V 38. minutě po rohovém kopu Razíma zvyšil rakovnické vedení na 2:0 Stuchl.

Druhý poločas začal střelou Kešnera, kterou brankář vyrazil na roh, ale pak si Severočeši vytvořili několik slibných příležitosti ke korekci skóre. Jejich trestný kop ve 48. minutě přelétl břevno, zanedlouho rychlá kombinační akce končí střelou vedle, v 53. minutě Berovič vyráží projektil vypálený zpoza šestnáctky a vzápětí bravurně likviduje dorážku z malého vápna. O necelé dvě minuty později chomutovská hlavička po rohovém kopu se mezi tyče nevešla. Rakovničtí zahrozili v 58. minutě, kdy Mžourek přesným centrem našel na malém vápně Kučeru, který ale merunu minul. Poté Razím své sólo zakončil střelou do náruče gólmana. Protiútok Severočechů vychytal Berovič, aby v 63. minutě opět udeřilo na druhé straně hřiště, kde po Razímově rohovém kopu Fojtík střelou pod břevno zvyšil na 3:0. Skóre mohl v 72. minutě změnit Stuchl, který utekl soupeřovým obráncům, ale mířil mimo tyče. O šest minut později se opět blýskl Berovič, jež vyrazil parádní trestný kop Severočechů. Úspěšně zasáhl i šest minut před koncem zápasu, kdy za svá záda nepustil nebezpečný projektil chomutovského útočníka.

„Myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené. Kromě „hluchých“ zhruba deseti minut po přestávce, kdy jsme pustili Severočechy do několika šancí, jsme měli nejen víc ze hry, ale i více brankových příležitostí“, glosoval utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Berovič – Krejčí (30. D. Podroužek), Vaidiš, Bláha – Roubík (72. L. Podroužek), Kešner, Fojtík, Razím – Mžourek, Stuchl, Kučera. Trenér Jiří Kučera.

V dalším kole Siad cupu se SK Rakovník utká v neděli 31. ledna od 11 hodin na mostecké umělé trávě s ligovým dorostem Baníku Most.