Obětními beránky se na podzim v divizní soutěži stávají pro soupeře dorostenci SK Rakovník.

SK Rakovník – Viktoria Žižkov 1:9 (1:3)

Rakovničtí starší dorostenci v předchozích devíti mistrovských utkáních nezískali ani jeden bod. Tuto neradostnou bilanci chtěli změnit v souboji se sedmým týmem divizní soutěže. Zůstalo však jen u přání. Hosté byli lepším celkem a brzy se ujali vedení 0:2. Pak Lupák z trestného kopu upravil brankový účet na jednobrankový rozdíl, ale Pražané krátce nato dali další gól. Naději na lepší výsledek mohl těsně před koncem prvního poločasu vykřesat Lupák, ale svou šanci neproměnil. Po přestávce už domácím očividně ubývaly síly a hosté se usadili na jejich polovině hřiště. Svůj tlak vyjádřili dalšími šesti brankami. Rakovničtí se k jejich šestnátce dostali prakticky až v posledních minutách zápasu, kdy mohl výsledek ještě korigovat Jelínek, ale vyběhnuvší gólman Viktorie mu pádem pod nohy merunu vzal.

„Je to stále stejná písnička. Se soupeři většinou hrajeme vyrovnanou partii jen v prvním poločase. Potom se projeví jejich lepší trénovanost a my už nestíháme. Na divizi nestačí přijít na trénink jen jednou týdně. Nakonec můžeme být ještě rádi, že hráči přijdou alespoň na zápas, neboť náš kádr je minimální. Například dnes nepřišel brankář Zíka a mladší dorostenec Lenner musel nastoupit v obou utkáních,“ povzdychl si domácí trenér Miroslav Křivánek.
SK Rakovník: Lenner – Kočárek, Houf, Tóth, Hink – Hanzl, Jirásek, Lupák, Hvězda – Tvrz, Polcar. Střídal Koloc. Trenér: Miroslav Křivánek.


SK Rakovník – Viktoria Žižkov 0:5 (0:4)


Do duelu mladších dorostenců vstoupili domácí, kteří jsou v tabulce s jedním bodem poslední, aktivněji a první čtvrthodinu měli více ze hry. Vytvořili si i několik slibných šancí k otevření skóre. Největší měl Hanzl, ale nevyužil ji. Poté převzali iniciativu Pražané a svou převahu dokázali vyjádřit i střelecky.
SK Rakovník: Lenner – Ruprecht, Šika, Bělecký, Beneš – Černý, Weis, Koch, Tajbl – Schwendt, Hanzl. Trenér: Jiří Týče.