Union Čelákovice – SK Rakovník 2:0 (1:0)

Domácí starší dorostenci mohli jít do vedení už po čtyřech minutách hry, ale jejich střelu zastavilo břevno rakovnické branky. Další příležitost Čelákovičtí měli o pět minut později po chybě Hamouze, gólman J. Folkman se však překonat nenechal. Poté vážněji zahrozili i hosté, když pozornost brankáře Unionu prověřili Koch, Kapek a Vorel, ale ten se překvapit nenechal.

V 19. minutě se už bezbrankový stav změnil, o což se po rohovém kopu postarali domácí – 1:0. O čtvrt hodiny později měl po trestném kopu Kocha šanci smazat gólové manko Hamouz, ale jeho hlavička šla mimo brankovou konstrukci. Úvod druhého poločasu patřil domácímu týmu, který dal Folkmanovi několikrát příležitost, aby ukázal své brankářské umění.

Jednou mu navíc pomohla od pohromy i dobře postavená tyč. Rakovničtí mohli vyrovnat v 82. minutě po akci dua Kapek – J. Červený, ale volný O. Folkman na malém vápně nabídnutou šanci nevyužil. Naopak si domácí krátce nato po rohovém kopu svým druhým gólem své vítězství pojistili – 2:0.
Výsledek v závěru zápasu mohli ještě korigovat Sklenka a Kapek, ale jejich střely šly vedle.

„Domácí měli více šancí, proto je jejich výhra zasloužená. Přesto si nemůžu odpustit poznámku, že čelákovickým hráčům v jejich úsilí získat body nemálo pomáhali i rozhodčí. Jsem zklamaný z toho, že i v mládežnických kategoriích nejsou někteří sudí objektivní. Ovlivňují nejen průběh utkání, ale mnohdy i jeho výsledek, což fotbalu a výchově mladých hráčů určitě neprospívá,“ podotkl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: J. Folkman – Vorel, Hamouz, Tvrz - Makarský (68. O. Folkman) – Koch (75. P. Červený), Sklenka, Kučera (55. Sodomek), Kapek – Černý, J. Červený. Trenér Jiří Kučera.

Union Čelákovice – SK Rakovník 2:2 (1:2)

Do utkání mladšího dorostu vstoupili domácí proti dosud neporaženým hostům náporem, který korunovali již po šesti minutách brankou. Z vedení se ale radovali jen čtyři minuty, kdy po rohovém kopu Hrbka srovnal skóre na 1:1 Ryšlavý. V 18. minutě měl příležitost otočit skóre P. Červený, ale domácí brankář jeho střelu se štěstím kryl. Krátce nato čelákovický hráč hrubě fauloval Matese, což se nelíbilo P. Červenému, do soupeře strčil, to zaznamenal hlavní arbitr duelu a oběma ukázal červenou kartu.

Ve 33. minutě šli hosté do početního oslabení, když Žďánský zastavil pronikajícího útočníka faulem, a také on spatřil červenou kartu. O dvě minuty později už bylo v rakovnickém táboře veseleji, neboť Mates přešel přes dva protivníky, přihrál Králičkovi, který přesnou trefou k tyči zajistil hostům vedení 2:1.

Po změně stran se hrála vyrovnaná partie, ve které si oba týmy vytvořily několik slibných šancí na změnu brankového stavu. Podařilo se to až sedm minut před koncem střetnutí po rohovém kopu čelákovickým hráčům, kteří pomocí teče vyrovnali na 2:2.

SK Rakovník: Kraus – Mates, Kučera, Žďánský – Sodomek, Procházka, Ryšlavý, Huttr (78. Sláma) – Hrbek (80. Romanovský), P. Červený, Králička. Trenér Petr Kukla.

V šestém kole dorostenci SK Rakovník přivítají v sobotu 11. září týmy Kabla Kročehlavy. Zápas starších začne v 10 a mladších ve 12.15 hodin.