SK Rakovník - FK Neratovice/Byškovice 2:1 (0:0)

Zprvu zápasu se zdáli lepšími hosté, kteří byli důraznější i přesnější v realizaci fotbalových kombinací. Po chvíli domácím dorostencům došlo, že musejí přitvrdit a trochu více se nabízet. To se ihned zúročilo, když následovalo pár přechodů na soupeřovu polovinu i s ohrožením branky. Kapitán Tvrz se dokonce nebál proniknout do pokutového území, kde byl sice lehce, ale přesto kopnut. Hostující se nejprve divili, když sudí ukázal na puntík, poté sám proviněný prohlásil, že jeho kopnutí bylo pouze do chrániče, čímž všem situaci dokonale vysvětlil…Bohužel tuto šanci domácích na vedení zlikvidoval Michovský, k čemuž mu dopomohla špatně kopnutá penalta Tvrze.

Rakovník se dostal možná do tlaku z neproměněného kopu a trochu se zatáhl. Do poločasu vypálil Tvrz, ale střela šla těsně nad.

Druhé dějství bylo úplně v jiné režii, v jiném stylu, z čehož plynul i výsledek. Kolem 60. minuty se Neratovičtí předvedli pěknou kombinací, ze které vzešel první zápasový gól Rubeše, který po zemi zakončil – 0:1. O čtvrt hodiny později po faulu kopal Koch trestný kop. Svoji levou nohou parádně našel na zadní tyči přetaženým centrem Šiku, který vcelku osamoceně hlavičkoval do branky – 1:1.

Závěrem dramatického zápasu se někteří nechali unést svými emocemi, zbytečně opláceli soupeřům prohrané souboje a nesmyslně se přestávali koncentrovat na hru. Tato chvíle byla osudná hlavně hostujícímu obránci, který v úplném závěru, přesněji v 94. minutě, neudržel nervy na uzdě a doslova „zkosil“ bojovného Šiku. Tento obětavý hráč se naštěstí pro Rakovník nacházel ve chráněném území, a tak následoval druhý pokutový kop. V bolestech se svíjejícího Šiku odnesli spoluhráči za brankovou čáru a ten v slzách stačil prohlásit: „Ať dá ten blbec alespoň gól“. Jeho prosby byly vyslyšeny a Brda kop s přehledem proměnil – 2:1.

BIANKA JOGLOVÁ