FK Admira Praha 97 – SK Rakovník 97 4:1 (1:1)

Domáci šli do vedení již ve 3. minutě. Rakovničtí se z úderu rychle oklepali a zejména útočné kvarteto Faigl, Knor, Kovacz, Nováček začalo Pražanům zatápět pohybem, důrazem a hlavně přízemní kombinací. V 8. minutě Faigl ještě mířil vedle a o dvě minuty později po přetaženém centru Kovacze do tyče, ale v 11. minutě po kombinaci dua Knor - Kovacz se už trefil do černého – 1:1.

Ve druhé půli se čekalo, kdy z vyrovnaného průběhu zahřmí. Kovacz pálil z úhlu do boční sítě. Přišla 56. minuta a s ní radost Pražanů, kteří se z pokutového kopu dostali do vedení 2:1. Když v 63. minutě domácí hráč z nulového úhlu přeloboval Beneše a zvýšil na 3:1, bylo o osudu duelu rozhodnuto. Domácí krátce nato přidali i čtvrtý gól.

„Kluci podali dosud nejlepší výkon. Nejen po stránce fotbalové, ale i sebevědomí. Útočná čtveřice hrála odvážně a stále se lepšícího Žihlu a Škrlanta doplnil i Votroubek. Obdivuhodný výkon podal obránce Jirka Beneš, který odehrál téměř dva kompletní zápasy,“ poznamenal rakovnický trenér Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: M. Beneš - Nágl - Žihla, Škrlant, J. Beneš (66. Kříž) - Votroubek, Knor, Fajgl, Pfejfer (36. Mužík, 66. Lev) - Nováček, Kovacz.

FK Admira 98 – SK Rakovník 98
1:0 (0:0)

Hosté mohli jít do vedení už v 5. minutě, ale únik a šanci Vejvody zastavil stoper domácích za cenu žluté karty. Trestný kop L. Hamouze pak skončil jen těsně vedle tyče. Ve 39. a 49. minutě se vyznamenal tváří v tvář proti útočníkům gólman Helebrant. Výpady hostů se mohly proměnit v radost v 61. minutě, kdy Krupička vybojoval míč na půlící čáře, přihrál Vejvodovi, jenž se prosadil až před brankáře, ale mířil těsně vedle tyče. Zápas pak směřoval k remízovému konci, než přišla poslední minuta – proměněná penalta Admiry - a po ní okamžitě závěrečný hvizd rozhodčího.

„Prohrát z pokutového kopu v poslední minutě je kruté. I když si na výkon rozhodčích nemůžeme stěžovat, posoudit nastřelenou ruku před tělem v okamžiku, kdy už je konec remízového zápasu, bylo hodně přísné. Pocit zklamání nezmění ani fakt, že domácí měli v průběhu utkání více šancí. Navíc jsme se museli vyrovnat s několika absencemi ze zdravotních a rodinných důvodů. Musíme pochválit výpomoc z řad mladších žáků. Kadar patřil k nejlepším na hřišti, Čech s Kalvachem prokázali své schopnosti hrát s míčem a Mezei byl velice aktivním a platným v útoku,“ řekl k duelu Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: Helebrant – J. Beneš, R. Hamouz, Pfejfer, L. Hamouz – Mužík (57. Krupička), Ludvík, Kadar, Titlbach (43. Čech) – Vejvoda, Mezei (45. Kalvach).

V posledním nedělním kole přivítá SKR týmy FK Ústí nad Labem.

JAROSLAV MOKREJŠ