SK Rakovník – Most B 1:0 (0:0)

V prvních pěti minutách měl Rakovník tři šance, přičemž tu největší měl Nesládek, který pálil bombou jen vedle tyče. Pak se mohl ukázat Cibulka i Bohatý, ale chyběl jim větší klid.

Hra se přelila i k brance Peška, který sice neměl moc práce, ale domácí se nemohli dostat do přímého ohrožení protější kysny. Na mnohdy upracovaném fotbalu byla vidět snaha, ale přihrávky nesměřovaly na kopačky hráčů, nýbrž do prostoru, a to Rakovníku moc nesvědčilo.

Do kabin se odešlo s bezbrankovým stavem, a když se v prvním představení neuchytily ani rohové kopy, bylo potřeba něco změnit a soupeře překvapit.
To částečně nastalo vysunutím Kacafírka do středu zálohy a větším důrazem Cibulky vpředu. Byl to také Cibulka, který měl největší šanci zápasu, když po centru ze strany přehlavičkoval vysoko branku z malého vápna.

Už to vypadalo, že Rakovník odejde opět smolně jen s bodíkem, ale Spal zavelel svým přímým volným kopem k obratu. Poslal míč doprostřed chumlu na vápno, kde se jej ujal více než dravě Kacafírek, vymotal se z hloučku hráčů a s přehledem zakončil k levé tyči – 1:0. Zbývající tři minuty se už ztratily v dobrém koncovém výkonu týmu.

„Za tři body musím být spokojený, byli jsme jasně lepší. I když jsme hledali recept, jak se prosadit, tak to tam nakonec spadlo. Tři body kluci potřebují a hlavně si je za minulý smolný zápas zaslouží,“ netajil se trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Pešek – Spal, Šedivý, Hovorka, Kacafírek – Bohatý, Gregor, Vydra, Faigl – Cibulka, Nesládek. Hokejově střídali: Polák, Kýzl, Špidra, Hamouz.