FK Pšovka Mělník – SK Rakovník
0:7 (0:4)

Hosté potvrdili dobrou formu i herní pohodu a utkání se odehrávalo za jejich naprosté převahy. Domácí zaostávali v rychlosti, kombinaci i technické vyspělosti. Utkání se v některých fázích měnilo na souboj hostujících hráčů s mělnickým brankářem. Hráčům Rakovníka nechyběl pohyb, velmi dobře kombinovali a zejména náběhy z druhé vlny byly pro domácí často neřešitelným problémem. Mělničtí se objevovali před brankou hostů jen sporadicky, a tak nebezpečí pro rakovnickou branku mohly znamenat jen dva rohové kopy, které však obrana s přehledem odvrátila. Naopak na druhé straně bylo pořádně rušno a kromě spousty neproměněných šancí hostů bylo k vidění i sedm krásných branek v mělnické síti.
Rakovnický brankostroj se rozjel v 10. minutě, kdy se přes dva hráče uvolnil P. Červený a roli velmi dobrého nahrávače z posledních kol potvrdil i tentokrát, když přesnou přihrávkou našel před brankou zcela volného Vávru, který mířil přesně - 0:1. Druhý gól přišel v 18. minutě, když opět P. Červený našel tentokráte jmenovce Jardu a ten s přehledem upravil na 0:2. O minutu později si spolupráci pří první brance zopakovali P. Červený s Vávrou, který svým druhým gólem zvýšil na 0:3. Ve 25. minutě si naběhl na kolmici Procházky Sklenka, kličkou se zbavil křižujícího obránce a přesnou střelou k tyči upravil na 0:4.
Tři minuty po návratu z kabin si Sodomek naběhl na rohový kop Sklenky a velmi dobrý výkon korunoval gólem - 0:5. O hattrick se pak snažil Vávra, ale ani v jedné z pěti brankových příležitostí s domácím brankářem neuspěl. Mělník se postaral o jediný vzruch zásluhou svého trenéra, který začal nabádat své svěřence, aby když nic jiného nemůžou, alespoň hostujícím hráčům nakopali. Velmi dobře se však zhostil své role hlavní arbitr utkání, který rozdal mělnickým borcům při jejich snaze plnit „taktické pokyny“ žluté karty, navíc s důrazným varováním, že by pro ně utkání nemuselo trvat předepsaných sedmdesát minut a klima na hřišti uklidnil. V 60. minutě Vávra „nabil“ Cílkovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:6. Konečnou podobu výsledku přinesla 67. minuta. Sklenka na pravé straně našel naběhnutého J. Červeného, který zatáhl míč k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel ve vápně Z. Červeného, jenž z deseti metrů střelou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci - 0:7.
„Utkání se mi hodnotí příjemně. Podali jsme kvalitní kolektivní výkon a z předvedené hry mám radost. Zejména proto, že jsme do ní dokázali zařadit i herní prvky, které trénujeme. Dnešním zápasem jsme také splnili cíl v podobě postupu. Je jen škoda, že žákovskou divizi již nehrál tento tým, protože by se v ní určitě neztratil,“ poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.
SK Rakovník: Hrbek – Mates (Rais), Kučera (Kulhánek), Tvrz – Sodomek, Sklenka, Procházka, Z. Červený – P. Červený (Cílek), J. Červený, Vávra.

FK Pšovka Mělník – SK Rakovník
1:3 (1:1)

Tři body si z Mělníka přivezli i rakovničtí mladší žáci, kteří o svém vítězství rozhodli ve druhém poločase. Autory jejich branek byli Cibulka, Rohla a Hajný.
SK Rakovník: Pešek – Rohla, Gregor, Šedivý, Hovorka – Vydra, Faigl, Pilo, Hajný – Kovacz, Cibulka. Střídali Spal, M. Bradáč, D. Lev, P. Bradáč a Čech.

V krajské I. A třídě rezerva starších žáků SK Rakovník doma rozstřílela poslední tým soutěže Spartak Rožmitál 16:0. Branky: Vávra 6, Šika 3, Hamouz 2, Bohatý, Polák, Sláma, Žďánský a Romanovský po 1. Také mladší žáci SK Rakovník B nad Spartakem Rožmitál vyhráli, a to 3:1, když dva góly dal J. Krejčí a jeden Knor.

JAROSLAV MOKREJŠ