SKR – Baník Sokolov 1:1 (0:0)

Soupeř ze Sokolova dával tušit, že se bude jednat o velice náročné a nekompromisní utkání, které však pro Rakovník nebylo určitě předem ztraceno. Na hráčích bylo vidět odhodlání a chuť se o body poprat. A opravdu hned od začátku to byl nelítostný boj o každý míč a metr na hřišti. Hosté disponovali velmi dobře fyzicky a technicky vyspělými hráči, ale domácí nijak nezaostávali. První poločas byl z obou stran velmi opatrný a oba týmy spoléhaly na zabezpečenou obranu s jednoznačným cílem neudělat chybu a neinkasovat.

Žáci Rakovníka si vypracovali šance zejména při rohových kopech, když po jednom z nich se k odraženému míči dostal Bohatý a z hranice malého vápna mířil vedle. Další dobrou příležitost měl velmi aktivně a bojovně hrající Cibulka, který jen o krok nedoběhl nepovedenou malou domů a hostující brankář před ním uklidil míč do bezpečí.

Soupeř se dostával spíše do náznaků šancí, ale dalo se předpokládat, že u toho nezůstane. A přesně to se potvrdilo hned na začátku poločasu druhého, do kterého vstoupili domácí tak trochu pasivně a ihned to na hře bylo znát. Soupeř zahrával sérii rohových kopů a po jednom z nich, kdy obrana nedokázala dostat míč do bezpečné vzdálenosti od pokutového území, udeřil gólem – 0:1.

Domácí ale obdržená branka nepoložila a bojovali dál. Soupeře napadali ihned v zárodku jeho rozehrávky a přineslo to kýžený efekt. Cibulka vybojoval těžký míč před soupeřovým vápnem a postupoval sám na brankáře, ten proti němu vyběhl a jen za cenu nedovoleného zákroku ho zastavil a rozhodčí ukázal zcela jasně na penaltu.

Brankáře ocenil žlutou kartou. Kapitán Rohla proměnil bezpečně k tyči a bylo srovnáno – 1:1. Běžela 56. minuta a lítý boj pokračoval dál. Byl také okořeněn několika velmi důraznými zákroky z obou stran, které byly buď na hranici a nebo za cenu žluté karty. Rakovnický tým podržel ke konci zápasu brankář Pešek několika velmi dobrými zákroky a naopak hráči v poli nedokázali využít velmi dobře zahrávané rohové kopy.

V poslední minutě zápasu se ve velmi dobré příležitosti objevil Bohatý, který při nezafungování obrany Sokolova postupoval sám na brankáře mírně ze strany, ale nepovedeným lobem tuto velmi dobrou příležitost zhatil. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.

„Soupeř přesně naplnil moje očekávání a potvrdil svoje kvality. Ale je potřeba zdůraznit, že kluci vůbec v ničem nezaostali a dokázali hrát velmi aktivně a důrazně. A když takhle hrají, mám z toho opravdu radost a takhle je poznávám.

Celý tým dnes opravdu makal a bojoval, i když tam samozřejmě místy byly určité nedostatky, zejména v obranné činnosti. Hlavně, abychom navázali v tomto tempu. Mimořádně kvalitní zápas dnes odehrál Martin Cibulka, který se pomalu vrací ke stylu, který ho v minulé sezoně zdobil,“ chválil a hodnotil své hráče trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Pešek – Rohla, Hovorka, Špidra, Šedivý – Jurgovski, Gregor, Spal, Faigl – Cibulka, Bohatý. Hokejově střídali – Kacafírek, Vydra, Hamouz, Kýzl, Polák.

SK Rakovník – Sokolov 1:2 (1:1)

V sobotu o posvícení pokračovala i žákovská divize mladších žáků, ve které se Rakovničané utkali také se Sokolovem, jako jejich starší kolegové, ale ti už nedokázali remízu udržet a ve druhém poločase s rozdílem jedné branky prohráli.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a zejména trojice Ludvík, Kadar, Svítil dělala Sokolovským problémy. Hosté hrozili z brejků a ve 4. minutě šel hostující hráč sám na Krupičku, který však výborně vyběhl a střelu vyrazil. O minutu později Kadar vysunul do úniku po levé straně Svítila, který utekl hostující obraně a předložil Ludvíkovi na malé vápno – 1:0.

Poté se ocitl v šanci Krob, ale neproměnil ji. Hosté začali přebírat aktivitu, kdy zejména rychlostí dělali domácím zmatky v obraně. Těsně před poločasem se ozvala píšťalka rozhodčího a hosté kopali přísnou penaltu, kterou proměnili – 1:1.

Vstup do druhého poločasu se povedl lépe hostům, kteří v 35. minutě otočili zápas na svoji stranu – 1:2. Po tomto gólu Sokolov pevně držel vývoj zápasu ve svých rukách. Rakovničtí nestačili na hráče zejména rychlostně a hosté toho dokonale využívali. Zejména po levé straně domácích si dělali, co chtěli.

Rakovníku nelze upřít snahu a bojovnost, ale tentokrát byli exligoví fotbalisté lepší a v klidu dovedli zápas k vítězství. V závěru se ke smůle SKR zranil brankář Krupička a musel být střídán.

„Hráčům mohu poděkovat za snahu a bojovnost, ale hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli. Zejména rychlostí nám dělali obrovské problémy,“ nic neskrýval trenér Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: Krupička (50. Helebrant) - Hamouz L., Pšenička, Pfeifer, Beneš - Čech, Kadar, Hamouz R., Ludvík - Svítil, Haifler. Hokejově střídali: Kalvach, Krob, Skoupý F., Cajthaml. Trenér Tomáš Pavlíček, asistent Miroslav Trešl.