O víkendu se sice vyskytlo malé zaváhání, jejich místo na čele tabulky ale zůstalo nepřekonáno – alespoň zatím.

V posledním domácím zápase Tatran vyhrál v derby nad Novým Strašecím suverénně 4:0, Kdo by ale čekal, že o víkendu padnou s Dobříší 1:2, která je až na sedmé pozici. I to se ale může stát. Zápas se nepodařil brankáři Tůmovi a vůbec sestava byla ochuzena o záložní řadu. Tatran už měsíc nehrál v ideální sestavě. Náskok na čele se tedy o tři body snížil a Beroun už šlape Rakovníku na paty ztrátou dvou bodů.

V dalším kole Tatran musí prodat vše, co umí, aby porazil Odolenou Vodu, která je čtvrtá. Největší oříšek však bude vzájemný zápas s Berounem, který na podzim Rakovničtí sice s přehledem doma vyhráli 4:0, ale jaký bude zápas venku? Berounští určitě nebudou dávat body zadarmo. Je možné, že ztráta bodů z Dobříše bude kluky ještě hodně mrzet a v každém případě na fotbalovém klidu nepřidá.

„Ano, to je pravda, mohli jsme si udržet pětibodový náskok před Berounem, ale nám se zápas v Dobříši vůbec nepovedl. Nejprve jsem dostali dva góly a v posledních minutách teprve snižovali. Dvě chyby udělal brankář, ale hráli jsme prakticky jen od beků k útočníkům, záloha chyběla. K tomu všemu se přidal velký nedůraz hráčů a to se nám vymstilo,“ hledal chyby jeden z trenérů Jakub Fejfar.

Nyní musí Rakovník doufat, že se dá mančaft dohromady, a bude se zase naplno bojovat o postup, protože ten si hráči i vedení přejí. Tatran se musí obejít i bez brankáře Petra Kabeleho, který je na střídavý start v divizních Teplicích, ale zapojuje se i do jejich ligy.