Jak důkladná je příprava na jaro? Co všechno bylo na programu a co ještě na programu je?
Honza: Každá zimní příprava je těžká, ale dá se to zvládnout. Scházíme se třikrát až čtyřikrát týdně. Trénujeme v areálu SK Rakovník, jednou týdně dojíždíme na umělku na Tatran, a navštěvujeme fitness Angels. Jsme účastníci zimního turnaje v Praze ve Střešovicích, kde se setkáváme s týmy z pražského přeboru. A mimo to máme ještě sjednané další zápasy.

Petr: Jak už řekl Honza. Zimní příprava je vždy náročná, ale každý hráč si jí musí projít, protože z ní pak těží celý rok.

Hodnotíte příchod Jakuba Vávry a Michala Beneše jako plusový? V čem by vám tito hráči měli pomoct a jak se prezentují v přípravě?
Honza: Michal Beneš nám pomůže vyztužit obranu a myslím si, že s Petrem Hornofem budou dobrá stoperská dvojice. Co ho znám z dorostu Kladna, je to poctivý kluk, který umí přitvrdit. O příchodu Vávry nic nevím, ani na trénincích jsem ho neviděl.

Petr: Jakuba Vávru ani nemůžu nějak hodnotit, protože s námi byl jen na jednom zápase a na tréninku se neukázal ani jednou. Tak tento hráč nám pro jarní část určitě nepomůže. Michala Beneše bych hodnotil jako velice plusový příchod. Michal nám určitě pomůže v obrané hře, kde může nastoupit jak na stoperu, tak na kraji obrany a mohu říci, že se prezentuje velice dobře a jsme rádi, že ho máme v týmu.

Nemyslíte, že odchodem Jardy Červeného je SKR trochu slabší? V čem vám bude takový hráč chybět, dokáže ho někdo nahradit?
Honza: Jestli nám Jára bude či nebude chybět, se dozvíme v průběhu jara. My musíme koukat dopředu a hrát fotbal i bez Járy Červeného.

Petr: Abych řekl pravdu, tak si myslím, že nám Jarda bude chybět hodně. Takový hráč se nahrazuje velice špatně, takže ztráta pro náš tým to je veliká, jelikož nepřišla žádná náhrada do útoku. A jestli ho dokážeme nahradit, to nám ukáže jaro.

Vy sám jste v týmu spokojený? Jaké máte vyhlídky pro jaro?
Honza: V týmu máme skvělou partu kluků, kvůli kterým tam chodím rád. Cíle jsou jasné, co nejdřív nasbírat body a zachránit se.

Petr: V týmu máme skvělou partu, kvůli které tam rád chodím, tu tvoří většina hráčů základní sestavy. Vyhlídky máme jasné, uhrát ze začátku jara nějaké body, aby jsme nemuseli mít na konci sezony problémy se sestupem.