Tatran – Hostouň 1:4

K dalšímu přípravnému utkání přicestovala na Tatran Hostouň, tedy tým hrající ČFL. Ještě v loňské sezoně spolu týmy bojovaly o body v divizi. Celý první poločas přinesl fotbal mezi šestnáctkami, oba celky velmi dobře bránily a k vidění nebyla ani jedna vyložená šance.

Úvod druhého poločasu patřil překvapivě domácím, kteří si vypracovali několik vyložených šancí. Tu první měl ve 48. minutě Jankele, ale v rozhodující chvíli trefil jen vyběhnuvšího brankáře Rojíka. Stejně dopadl i druhý souboj obou hráčů, tentokrát na zadní tyči číhající Jankele trefil z první Rojíka. V 55. minutě přestřelil z nadějné pozice branku Rothe, když se k němu míč odrazil po rohovém kopu. Po hodině hry se protáhl obranou hostů Jankele, ale ani napotřetí neuspěl a branku minul. V 67. minutě hosté dobře zakombinovali po levé straně a Vegricht skóroval pohodlně do prázdné branky – 0:1. Jen dvě minuty na to vyrovnal parádní dělovkou z dobrých dvaceti metrů Vrána, míč skončil v levé šibenici. Jenže v závěrečné čtvrthodině hosté Vegrichtem, Hájkem a Markem strhli po chybách rakovnické obrany výhru na svoji stranu – 1:4.

„Díky povedenému začátku druhého poločasu jsme byli do sedmdesáté minuty lepším týmem. Bohužel jsme nevyužili vyložené šance, a to nás ve finále mrzelo. V samotném závěru se projevila soupeřova vyšší kvalita střídajících hráčů,“ uvedl kouč Tatranu Radim Nečas.

Branky: Vrána – Vegricht 2, Marek, Hájek. Poločas: 0:0.

Tatran Rakovník: Kabele – Bredler (46. Rothe), Vecka, Konejl, Hradecký (57. Černý) – L. Dolák (57. Kutafin), Verner, P. Kučera, Kingsley Omovie (46. Nesládek) – Junek (68. Jankele), Jankele (57. Vrána).

Mají stříbro. Nejvýraznější postavou byla v rakovnickém dresu Klára Hanzlová (v tmavém dresu), která zatížila konto soupeřek sedmi brankami z osmi a vystřílela HC 1972 stříbro