Tatran Rakovník – SK Rakovník 0:4 (0:2)

Od začátku utkání starších žáků měli více ze hry hosté, domácí se soustředili na defenzivní činnost. Bezbrankový stav se měnil ve 20. minutě zásluhou P. Červeného, který před koncem prvního poločasu přidal i druhý gól SK. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Na 0:3 zvýšil pěknou střelou z 20 metrů Sklenka a skóre duelu uzavřel Cílek.

„I v tomto utkání jsme narazili na soupeře, který se soustředil na bránění svého pokutového území. Přesto se nám podařilo dát čtyři góly, takže spokojenost. Domácí naší branku prakticky ohrozili jen jednou, ale Holečkovi náš brankář brejk včasným vyběhnutím zlikvidoval“, ohlédl se za střetnutím starších žáků trenér SK Rakovník Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Z. Červený, Kučera, Tvrz, Procházka, Sklenka, Telvák, Sodomek, P. Červený, Rais, J. Červený. Střídali Cílek, Jiránek, Čížek a Hamouz.


Tatran Rakovník – SK Rakovník 0:3 (0:1)


Úvod střetnutí mladších žáků patřil aktivnějším domácím. Přibývajícím časem jim však ubývaly síly a přenechali dirigentskou taktovku hostům, kteří svou územní převahu vyjádřili dvěma brankami Faigla a jednu vsítil Hovorka.

„Před i na začátku zápasu jsem na našich hráčích pozoroval, že derby pro ně bylo víc než jiný zápas. Byli nervózní, což se projevilo i na jejich hře v prvním poločase. Po změně stran už byla naše hra podstatně lepší a Tatran jsme nepustili do žádné vážnější šance. Naopak my jsme několik zahodili. I když mohlo být naše vítězství vyšší, jsem spokojený“, poznamenal trenér SKR Jan Janota.

SK Rakovník: Pešek – Šedivý, Hovorka, Faigl, Rohla, Gregor, Cibulka, Spal, R. Lev, Kovacz, M. Bradáč. Střídali P. Bradáč, Nejdl, Čech, Pilo a D. Lev.

V dalším kole krajského přeboru žákovské týmy SK Rakovník přivítají v sobotu 18. října na svém hřišti celky Pšovky Mělník. Zápas starších žáků začne v 9.30 a mladších v 11.10 hodin. (jm)