Jak vypadá vaše zranění a jak probíhá jeho léčba?
Mám zlomené obě kosti, holenní i lýtkovou, jinak jsou vazy v pořádku. V holenní kosti mám vedený 36 centimetrů dlouhý hřeb a v noze mám tři šrouby. Momentálně už chodím o berlích, ale došlapovat na to ještě minimálně týden nebudu. Za týden na rentgenu se ukáže, jaké budou výsledky, a podle toho se uvidí, jak bude léčba vypadat dál, zda na nohu budu moci již došlápnout. Od toho se bude odvíjet rehabilitace.

Na začátku září jste už sledoval osobně zápas Tatranu s Kladnem…
To byly moje vůbec první krůčky ven z domu, kdy jsem chtěl zkusit, co ta noha vydrží, jenže to stále otéká a dlouho nikde nevydržím.

Takže jste na fotbal nezanevřel. Myslíte si, že byste se mohl zase někdy vrátit?
To v tuto chvíli nedokáži říct, nevím, co to se mnou udělá. Třeba pokud si nazuji kopačky, můžu mít ten zákrok v hlavě. Přece jen mám tento obrázek pořád před očima, třeba i když usínám, a není to moc příjemné. Zatím jsem se na to video ani nepodíval a kluci říkali, že to zrovna příjemný obrázek není. Teď tedy nedokáži říci, zda se za rok nebo za dva vrátím. Bude také záležet, jak bude pokračovat léčba.

Byl se za vámi kapitán Havelka podívat v nemocnici?
Akorát mi napsal SMS v pondělí, ale to jsem na to opravdu neměl náladu, neboť jsem byl po operaci a byl jsem rád, že se alespoň dokáži napít. Poté mi psal ještě jednou, ale zatím jsem mu neodepsal, nemám na to moc chuť. Čekal jsem třeba, že přijde do nemocnice osobně se omluvit, ale nedorazil.

Takže jste na něj stále naštvaný?
Co se týče toho, co jsem měl v plánu, tedy jet na Nový Zéland, to samozřejmě vědět nemohl, takže to beru, ale myslím si, že do toho zákroku určitě nemusel jít tak, jak tam šel. Zákrok jsem sice neviděl z jiného pohledu a nemůžu říci, jak to vypadalo z kamery nebo z tribuny, ale co jsem slyšel od diváků, tak prý bylo vidět, že tam tu nohu schválně zvedl. Je to těžké, lidé z Rakovníka budou říkat, že to bylo úmyslné, od nich budou říkat opak. Já to zatím říci nemůžu. Pokud se na video někdy podívám, pak to budu moci posoudit.