Rakovnický SK na jaře ničí jednoho soupeře za druhým a svoji úžasnou osmi zápasovou vítěznou šňůru bude chtít bezpochyby prodloužit, obzvlášť proti velkému rivalovi. Novostrašečtí zatím v jarní části krajského přeboru získali 16 bodů ze 27 možných a poslední dobou se jim daří více doma, což by mohla být výhoda i v sobotu. „Venku se nám moc nedaří, to z domácího prostředí opravdu hodně těžíme. Dokážeme zde soupeře přehrát naším nasazením, víme, že nám lidé pomůžou a pro každého soupeře je těžké s námi něco uhrát," říká zkušený novostrašecký záložník Lukáš Mrázek, podle něhož si „Bubáci" vytvoří v každém duelu čtyři až pět tutovek. „Teď jde jen o to, abychom je proměnili. Pokud ano, mělo by to být v pohodě," věří Mrázek.

Ten se jinak na zápas stejně jako jeho spoluhráči velice těší. „Všichni se těšíme, je to nejdůležitější zápas jara. Ať už z důvodu, že se všichni známe, navíc tam byla trenérské rošáda, takže náboj to bude mít určitě veliký. Počasí by také mělo vyjít, doufám, že přijde co nejvíce lidí a že to bude dobrý fotbal."

Vynikající formu nemá v rakovnickém týmu pouze Jaroslav Červený

Rakovnickému SK se v posledních duelech rozstřílel kanonýr Jaroslav Červený, kterého Mrázek považuje za největší zbraň soupeře. „Všichni víme, že se Rakovníku daří, osmkrát za sebou vyhrál a my si musíme dát největší pozor hlavně na Jardu Červeného, který je v laufu, dává hodně branek a bude stěžejní ho pokrýt. My se ale díváme hlavně sami na sebe, chceme hrát naši hru a budeme chtít vyhrát."


Vyhrát bude chtít i SK Rakovník a kouč Libor Šíma, který ještě v loňské sezoně působil na lavičce Nového Strašecí, si rozhodně přeje prodloužit vítěznou sérii. „Pro mě to bude klasické derby, doufám, že to nebude moc vyhecované a proběhne to v klidu. Jinak je beru jako každého jiného soupeře, akorát jsou více bojovnější, takže se s tím musíme popasovat a snažit se opět vyhrát, abychom prodloužili vítěznou sérii."


Osm výher v řadě pak rakovnický kouč přikládá třem základním faktorům. „Povedla se nám zimní příprava, dobře jsme posílili a kluci si začali více věřit. Dovolí si na hřišti víc a je to hodně o hlavě."

A co kdyby se Rakovnickým naskytla možnost postoupit do divize? „Na postup jsem zatím nemyslel. V zimě jsme se bavili o záchraně a tak to také zůstává." Vynikající formu nemá v rakovnickém týmu pouze Jaroslav Červený, ale i levý obránce či záložník Petr Tvrz, který se na jaře trefil čtyřikrát a ještě několik branek připravil. „Do Strašecí se stejně jako všichni v kabině velice těším, očekávám tvrdý zápas plný soubojů, kde nikdo nikomu nic nedaruje. Novostrašečtí hrají hodně důrazně a mají dobré standardky, na které si musíme dát pozor," vyjmenoval nejsilnější zbraně soupeře rakovnický fotbalista, který bere pouze vítězství. „Rádi bychom prodloužili vítěznou sérii, takže jakákoliv bodová ztráta by nás mrzela. Vzhledem k naším jarním výsledkům jsme favorité a tuto roli chceme potvrdit," je odhodlaný Petr Tvrz.


Vyhrát chce i bývalý rakovnický kouč a současný lodivod Nového Strašecí Miroslav Procházka. „Připravujeme se na to jako na každý jiný zápas a ať hrajeme proti Zbuzanům nebo Rakovníku, chceme jen tři body, nic jiného mě nezajímá."

Duel začíná v 17 hodin.