V cestě jim však stál útočně naladěný tým, který sice postrádá některé hráče, ale ostatní členové kádru je zatím dokáží nahradit. Premiéru ve starším dorostu si odbyl v brance Tomáš Hrbek a připsal si na své konto první úspěšný zápas.

AFK Kolín - SK Rakovník
1:6 (0:4)

Začátek utkání byl v režii hostů, první slibné příležitosti sice neskončily v síti soupeře, ale akce ze čtvrté minuty již vyvolala první gólovou radost. Po perfektní Schwendtově přihrávce a spolupráci Černého s Hornofem se míč v síti třepetal 0:1. I v dalších minutách byla aktivita na straně Rakovníka. Jenže střely létaly vedle. Na druhé straně se sice Kolín dostával k pokutovému území, ale obrana v čele s brankářem Hrbkem pracovala na jedničku. Jednička se ve dvojku, aspoň co se týká skóre, měnila ve 27. minutě. Na roh Kocha si naskočil Jiří Hamouz, jeho hlavičku s námahou vyrazil domácí brankář a Jakub Hamouz míč nekompromisně nakopl do branky a zvýšil na 0:2. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Míč putoval po ose Jiří Hamouz, Hornof a Kinter se utěšenou střelou zapsal mezi střelce 0:3. Čtvrtou rakovnickou radost zařídil ideální přihrávkou Koch a střelec Černý, který překonal lobem bezmocného brankáře 0:4. Když je moc veselo, přijde smutek. Ve 37. minutě si do té doby výborný Jiří Hamouz zranil (nezaviněně) koleno a musel ze zápasu odstoupit. Bohužel bude hostům chybět více zápasů.

Aktivita Rakovníka pokračovala i ve druhé části. Nejdříve Černý trefil břevno a pak ve vyložené šanci neuspěl Bělecký. Hosté pak měli menší výpadek ve hře. Někteří hráči neplnili svoje povinnosti a kombinační hra se trochu vytratila. Kolín korigoval v 70. minutě na 1:4 z penalty, které předcházel neodpískaný aut a pak zbytečný faul Liprta. Rychlou odpověď zařídila dvojice nahravač Černý a střelec Hornof, který po zaváhání domácího gólmana dal asi nejjednodušší branku své kariéry – 1:5. V posledních minutách se hostům zranili další dva hráči. Ruprecht po zákroku soupeře odkulhal s bolavým kotníkem a Vorel dohrál s pohmožděným palcem u nohy. Poslední trefu do černého zamířil po kombinaci Šiky s Kochem stylově do šibenice Vojta Černý – 1:6 .

,,Radost z výhry nám kalí zranění našich hráčů. Jednotlivá vyšetření u zmiňované trojice ukáží, jak kdo bude chybět dlouho. Samozřejmě doufáme, že jejich absence bude co nejmenší,“ zhodnotil trošku posmutněle zápas trenér Bedřich Koch.

Sestava: Hrbek - Šika, Jiří Hamouz (37. Liprt), Jakub Hamouz, Bělecký - Schwendt (64. Ruprecht), Koch, Tvrz, Hornof - Kinter (79. Vorel), Černý.

dd