Zavidov padl v Mníšku

Mníšek pod Brdy – Zavidovským fotbalistům se v poslední době dařilo a jejich čtyřzápasová vítězná šňůra je vynesla až na páté místo tabulky 1. A třídy. Jejich formy si byl dobře vědom jejich víkendový soupeř Mníšek pod Brdy, který se na zápas dobře nachystal a zaslouženě zvítězil.

11.11.2015

Zavidov sehrál vyrovnanou partii se Všenory 1:1Foto: Foto: Deník/Bianka Hofrichtrová

FK Mníšek pod Brdy – FC 05 Zavidov 1:0 (1:0)

Již od úvodních minut byli domácí lepším mužstvem, dobře kombinovali, lépe se pohybovali a vytvořili si několik gólových šancí. Z velkého tlaku však vytěžili pouze jedinou branku. Po chybě Zavidovského gólmana, který neudržel míč ve svých rukavicích, se do míče opřel Novák a vymetl šibenici hostující branky – 1:0 Zavidovští nestíhali rychlé přechody do útoku a poločasový výsledek byl pro ně ještě milosrdný.

Do druhé půle vstoupili lépe fotbalisté Zavidova, kteří měli více ze hry, ale vylouženou šanci si vypracovat nedokázali. Obranná fáze domácího mužstva fungovala velmi dobře a Zavidovští se k první střele dostali až v 60. minutě z trestného kopu. Hosté při snaze o vyrovnání otvírali obranu, čehož využívali hráči Mníšku k rychlým protiútokům, avšak skóre se již nezměnilo. Zavidovští po prohře klesli ve vyrovnané tabulce z pátého na osmé místo.

„Bylo to utkání dvou poločasů. První byl z naší strany špatný, chyběl nám pohyb a soupeř měl několik šancí, z nichž jednu dokázal proměnit. V přestávce jsme si něco vyříkali a v druhé půlce byli lepší. Dostávali jsme se však pouze do vápna a bohužel jsme si žádnou vyloženou šanci nedokázali vypracovat. Proto odjíždíme bez bodu," zhodnotil utkání zavidovský lodivod Jaroslav Hamouz.

Zavidov: Kraus – Hvězda, Vanický (86. Pichner), Klouček, Beneš – Geier (82. Žďánský), Štiller, Dvořák (58. Krejza) – Korčák, Exner, Škyta. ⋌

Autor: Josef Rod

11.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Prvňáčci ze ZŠ a MŠ Kněževes s třídní učitelkou Jarmilou Tesařovou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ a MŠ Kněževes

Barušky a Berušky při svém vánočním vystoupení na Staroměstském náměstí zaujaly kromě českého publika i davy lidí ze všech koutů světa.
38

Barušky a Berušky dobyly Staroměstské náměstí

Při Adventním svícení společně rozsvítili Rakovník

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Užít si předvánoční podvečer plný světel, hudby, pohody, ale i svařáku a jiných dobrot, bylo včera možné na Adventním svícení. Už popáté se tak na Husově náměstí, před některými obchody, restauracemi i sídly organizací rozsvítila světýlka, která symbolicky poděkovala zákazníkům a návštěvníkům.

Osobnosti a fotbalisté nakopali dětem přes 322 tisíc korun

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V rakovnické sportovní hale se konal již třetí ročník chvályhodné charitativní akce – Nakopeme dětem. Ročník to byl více než úspěšný, po sečtení všech částek se konečná suma vyšplhala na báječných 322 tisíc korun. Peníze byly rozděleny pro Lukáše Váchu, který je odkázán na elektrický vozík, pro Majdu Rajchlovou z Lišan, pro organizaci Zdravotní klaun, dále pro Dětský domov v Novém Strašecí a pro děti z azylových domovů.

Na přání opraví Lidickou ulici  v Novém Strašecí

Nové Strašecí – Jelikož Lidická ulice v obytné části Nového Strašecí nebyla v příliš dobrém stavu, občané města se s žádostí o její opravu obrátili na městský úřad. A vyplatilo se. Vedení města se rozhodlo, že ulici alespoň v její nejvíce poničené části zrekonstruuje. Proto už stihlo zajistit projekt i stavební povolení pro asi padesátimetrový úsek.