SK Pavlíkov – FC Zavidov 2:6 (1:5)

Pavlíkov začal stejně dobře, jako na Tatranu minulý týden skončil, tam vyhrál 2:1 a jejich tlak nejdřív dělal Zavidovu problémy. Vše ale utli sami Pavlíkovští, kteří udělali první chybu a trestal Blecha – 0:1.

Jenže sotva se rozehrálo, vymyslel krásnou akci Urik, který připravil na malé vápno Korčákovi a bylo to 0:2. Za dvě minuty přišel další šok, když špatná nahrávka mířila pouze do běhu Sekyry, který šel sám na brankáře a i tuto chybu hosté využili.

Tohle muselo domácí položit. Jen těžko mohli zavidovské duo Sekyra – Korčák eliminovat ofside pastí, když obránci zůstávali hluboko na své polovině. Slabou náplast pozdějšímu debaklu vylepil technický Bauer – 1:3. To ale nebylo Pavlíkovu nic platné, když ani tento stav nedokázali udržet.

Naprosto zelenou barvu při postupu na domácí svatyni umožnili zadáci Korčákovi a ten dal druhou svou branku – 1:4. Do poločasu hosté využili nekompaktního výkonu soupeře a Sekyra upravil na 1:5. Kupodivu změna stran přinesla větší soustředěnost domácích, ale hosté už do tlaku moc nešli, hráli co potřebovali a vážnější ohrožení nedopustili až na snížení Feketeho – 2:5.

I přes jasný výsledek byl zápas velmi bojovný, fotbalový a i za stavu 1:5 to Pavlíkov nezabalil a snažil se výsledek všemožně upravit. To nakonec ale ukončil hattrickem Sekyra střelou přes nesmyslně vyběhlého brankáře – 2:6.

„Do 20. minuty hrajeme dobře, nedáme šance a pak je během pár minut třemi góly po zápase. Takové chyby se nedělají snad ani ve IV. třídě, co jsme udělali,“ nebyl spokojený s výkonem trenér Petr Čech.

„Konečně se nám podařilo střelecky uspět po těch zápasech, kde šance byly, ale góly nepadly. Domácí nám po hrubých chybách některé branky darovali. Po poločase bylo prakticky rozhodnuto a vyhráli jsme, myslím, zaslouženě,“ byl naopak spokojený zavidovský lodivod Zdeněk Pichner.

SK Pavlíkov: Mašek – T. Vosrážka (Konopásek), Samson, M. Vodrážka, Jiřík ( 80. Gebhart) – Fiedler, Pánek, Polcar, Bauer – Černý, Fekete. Trenér Petr Čech.

FC Zavidov: Červený – Koc, Vanický (85. Tajbl), Rek, Pichner – Blecha, Devera, Urik, Štiller (75. Volráb) – Sekyra, Korčák. Trenér Zdeněk Pichner.