„Jelikož jsme hráli proti soupeři z vyšší soutěže, přizpůsobili jsme tomu taktiku. Snažili jsme se po ztrátě balonu okamžitě napadat a nebo pokud jsme neměli doplněné útočníky, stáhli jsme se na vlastní polovinu a snažili jsme dobře bránit, což nám v první půli docela vycházelo," odtajnil taktiku Daniel Devera, který zaskakoval za zavidovského kouče Jaroslava Hamouze.

Také čtěte: Gymnázium se pyšní titulem Fakultní škola Elektrotechnické fakulty ČVUT

Zavidovští si dokonce vytvořili dvě velmi dobré příležitosti, které ovšem nevyužili a po chybě gólmana Kukly, který podcenil slabou střelu, prohrávali po poločase 0:1.

Druhá půle začala pro Zavidov katastrofálně. Lhota byla jasně lepší a domácí ještě mohli být rádi, že hosté z velkého tlaku vytěžili jen jednu branku, když neproměnili ani penaltu. Důležité bylo, že Zavidovští dokázali snížit Korčákem na 1:2. Hosté sice poté opět odskočili na rozdíl dvou branek, ale Zavidov se herně zvedl a Vanický se Žďánským zajistili pro domácí šťastnou remízu – 3:3.

Nepřehlédněte: Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2016

„Druhá půle už nebyla nic moc, naštěstí jsme ji přežili pouze se dvěma inkasovanými brankami a v závěru dokázali vyrovnat," dodal Daniel Devera. (roj)

FC 05 Zavidov: Kukla – Vitner, Liprt, Klouček, Vanický – Faigl, D. Štiller, Jančařík, Šíma – Žďánský, Korčák. Hokejově střídali: A. Kraus, J. Kraus, Šmíd, M. Štiller, Devera ml.