Bohužel horší výkony přicházely až v závěru podzimu, kdy se zranil stoper Vladimír Beneš, jehož absence byla více než citelná. Přes zimu se s velkou pravděpodobností podařilo vedení Zavidova přivést novou stoperskou dvojici, která by tento výpadek mohla dost dobře smazat a třeba i vrátit. O tom nám v rozhovoru vyprávěl kouč Hamouz.

Prozraďte hned na začátek, jaká že stoperská dvojice to tedy bude?
Milan Polák z Berouna už je hotový, s největší pravděpodobností přijde ještě Marek Kučera, který je u nás v přípravě, ale vše ještě záleží na posledním jednání mezi kluby.

Byl jste s podzimem spokojený? Jak moc byl znát výpadek Vládi Beneše?
Podzimní část bych rozdělil do dvou fází. A to počáteční s Vláďou a následnou bez něj. Opravdu to bylo na výkonech celého týmu dost znát. Když se zraní takto kvalitní hráč a ještě na klíčovém postu stopera, musíte improvizovat, a to nebylo zrovna jednoduché. Nicméně třinácté místo není úplně ten flek, který bychom chtěli hrát…

Jak vypadá vaše příprava na jaro?
Zahájili jsme ji 13. ledna, využíváme umělou trávu na Šamotce, ale také sokolovnu. Trénujeme dvakrát v týdnu a jednou ještě o víkendu. Sehráli jsme už dva přípravné zápasy. Napoprvé v Rynholci s Vraným (prohra 1:3), tam jsem s výkonem ještě spokojený nebyl. Byl to první zápas a hra byla rozháraná, jedinou branku dával Korčák. V neděli jsme odehráli druhé utkání na umělce na Tatraně proti Novému Strašecí. Prohráli jsme opět 1:3, ale výkon byl už lepší, nějaké pasáže byly ze strany kluků kvalitní a pomalu se do toho začínají dostávat. Branku dával Škyta. Další zápas na nás čeká opět tuto neděli, to sehrajeme v Rynholci duel proti SK Rakovník.

Jak vypadá kádr, jsou v něm velké změny?
Nevím jak velké, ale pár lidí se vyměnilo. Začnu odchody. Nebude u nás už Šnídl, Falout a Hrubý. Přišel naopak Milan Polák. Pravděpodobně ještě přijde Marek Kučera, Luboš Šika a Milan Dvořák. Z Rakouska se k nám po půlroční pauze vrátil Honza Škyta. Jinak vše zůstává tak, jak bylo na podzim.

Vybavujete si, na kterém postu vás nejvíc tlačila bota?
Jednoznačně pozice stopera. Jak už jsem říkal, po zranění Beneše jsme horko těžko improvizovali. Nyní, pokud se povede přivést k Milanovi Polákovi ještě Marka Kučeru, bude to dobrá posila a tihle dva by mohli společně vytvořit velmi silnou a slibnou dvojku.

Bude pro vás jaro těžší než podzim?
To je snad jasné, to je vždy těžší asi pro všechny týmy (smích).

Kdo byl tahounem týmu?
Řeknu tři jména, která nám tvořila osu mančaftu, a to Kukla – Jančařík – Korčák.

Je naopak někdo, kdo nepředváděl takové výkony, jaké byste od něj očekával?
O zklamání nechci mluvit, pokud nějaké bylo, vyříkáme si to v kabině.

S jakým předsevzetím vstoupíte do druhé poloviny soutěže?
Určitě s cílem záchrany. Ovšem jak jsem říkal už na začátku, Zavidov má na to, aby hrál do desátého místa.