„Připadalo mi to, jako kdybychom hráli tenis, a v příštím týdnu nás čeká druhý set,“ kroutil hlavou trenér Zavidova Bedřich, podle nějž o výsledku rozhodly hrubky v obraně. „Svým nedůrazem v pokutovém území jsme umožnili soupeři dát laciné góly a pak už jsme se nedokázali dostat zpět do zápasu,“ posteskl si.

Jakoby nestačilo, že Zavidovští, kteří na venkovním hřišti už přes třicet zápasů nevyhráli, nastoupili v Komárově v hodně okleštěné sestavě, když ke všemu hned v 2. minutě Kukla poprvé kapituloval. Zkáza Zavidova pokračovala dál. O chvíli později totiž hostující obrana nechala zcela nepokrytého Zítka, který z bezprostřední blízkosti zvýšil. Stejná situace se opakovala i v 17. minutě, kdy skóroval Srp. Hosté po počátečním šoku vyrovnali hru a v závěru poločasu vykřesal jiskru naděje po samostatné akci Knor.

Jeden z klíčových momentů přišel v 58. minutě, kdy Šíma ve stoprocentní šanci přestřelil, a domácí z následného přímého kopu udeřili počtvrté. Další gól přidal po nedorozumění Kloučka s Hornofem Nový a na 6:1 zvýšil po přelobování Kukly Kolář. Zavidovští už pouze v závěru Kloučkem lehce zmírnili debakl. „Klukům, kteří nastoupili, chci poděkovat, že bojovali ze všech sil. Body jsme nezískali proto, že jsme neodjeli vůbec v plnohodnotné sestavě. Kdybychom nastoupili jako v úterý proti Tochovicím, výsledek by vypadal určitě jinak,“ dodal viditelně zklamaný Bedřich Koch.

FC 05 Zavidov: Kukla – Hornof, Klouček, Kapoun, Vitner – Šíma, Koch, Devera, Knor – Korčák, A. Kraus.