První inkasovaná branky byla pro hosty velmi nešťastná. Ve 23. minutě letěl centrovaný balon do malého vápna a ač se zde nenacházel nikdo z domácích hráčů, Klouček, který k balonu dobíhal si ho kolenem srazil do vlastní sítě – 1:0. Vyrovnat mohl Žďánský, který šel během chvíle dvakrát sám na bránu, jednou však nastřelil brankáře Špicla a podruhé mířil vedle.

„První půli jsme nehráli dobře a přestože neměli domácí téměř žádné šance, byli herně lepší. V kabině jsme si řekli, že jim to zadarmo nenecháme, ale sotva jsme nastoupili na hřiště, domácí kopali roh, balon propadl na malé vápno, kde stál Babíček, od jehož kolena se balon odrazil do sítě," popsal druhou branku Hostomic kouč Zavidova Jaroslav Hamouz.

V 57. minutě se Jančaříkovi po akci Žďánského podařilo snížit a hosté přikovali Hostomice na jejich polovinu. Z velkého tlaku však kýženou vyrovnávací branku nevytěžili.
„Utkání mohu zhodnotit prakticky stejně, jako před dvěma týdny v Cerhovicích. Dostáváme naivní laciné góly a hrozně se nadřeme, než nějakou branku vstřelíme. Je to další prohra o jeden gól. I když se nám první půle nepovedla, druhá už bylo o hodně lepší, měli jsme šance, ale bohužel jsme nedotlačili balon podruhé do brány," litoval Jaroslav Hamouz a na závěr dodal. „Lepší by bylo prohrát 5:0 a pak dvakrát bodovat, než pořád těsně prohrávat."