Mládežnický kladenský fotbal v minulé sezóně utrpěl debakl. Dorostenecký A–tým sestoupil z druhé ligy a tak i B–mužstvo muselo spadnout do krajského přeboru a sestup zažili z ligy i žáci. Letošní cíle jsou velké, všichni tři zmiňované celky musí postoupit. Proti SK Rakovník tak nastoupili i hráči A týmu dorostenců. V základní sestavě se objevili i tři odchovanci rakovnické kopané brankař Hůla a Pidrman z Tatranu a především Severin, který hrál prakticky proti svým.

Kladno B – SK Rakovník
5:1 (2:1)

Celý první poločas se hrál vyrovnaný zápas, i když více příležitostí k zakončení měli domácí hráči. Rakovník velmi důsledně bránil a snažil se vyrážet do rychlých protiútoků. První gólovku měli domácí. Střela záložníka Kladna skončila na břevně a následná dorážka skončila vedle. Další akce zastavovala rakovnická obrana, ve které hrál prim Pavel Liprt. Ve 14. minutě zahrozila na druhé straně dvojice Schwendt, Hornof. Po přihrávce prvně jmenovaného Hornof v pádu jen tečoval a střela skončila těsně vedle. Udeřilo na druhé straně, po postupném útoku hostů a kolmé přihrávce do vápna se ideálně otočil s míčem Svoboda a Lenner byl bez šance – 1:0. Domácí dál útočili do plných, ale brankař Rakovníka byl pozorný. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě. Neúnavný Tvrz byl faulován a na přímý kop Kocha si ideálně naskočil Beneš a srovnal brankové účty 1:1.

Rakovník viditelně ožil a více se tlačil před branku Hůly. Také kladenská defenzíva nepřipouštěla svého soka do vyložených šancí. První důležitý moment, který ovlivnil zápas, se udál na konci půle. Po centru do kladenského vápna zůstal ležet za postranní čárou stopér Hamouz a Rakovník hrál v deseti. Kladno vycítilo šanci, vystupňovalo tempo a přišpendlilo soupeře před vlastní pokutové území. Ve 44. minutě, když se Hamouz vracel do obrany, přišel centr, který Šika nešťastně odvrátil na hruď Severína, který míč okamžitě napálil na branku, jeho střelu ještě nešťastně tečoval Beneš a kladenské ruce vyletěly nahoru – 2:1.

Do druhé půle musel Schwendt na stopéra a do hry se dostal Ruprecht. Rakovník dál vycházel z dobré obrany a vepředu se s přesilou rvali Hornof s Kinterem. V 60. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí hráč. O pět minut později přišel moment, který mohl přinést šanci Rakovníka na úspěch v tomto zápase. Časovaný míč na Hornofa, který vybíhal z vlastní půlky, byl ideální, rakovnický hráč přesprintoval obránce, položil si i Hůlu a zavěsil na 2:2. Postranní rozhodčí Aleš Brejník byl jako jediný, který viděl ofsajd a hlavní branku neuznal. V dalších minutách nenašli hosté recept na defenzívu domácích. Chyběl pohyb hráčů pro míče od obránců, kteří potom zbytečně nakopávali míče, které vyšší soupeř sbíral.

V poslední dvanáctiminutovce přišly tři rány do vazu ze standartek. Nejdříve nechala rakovnická defenzíva otočit po přímém kopu Severina na malém vápně – 3:1. Pak ze špatné rozehrávky Lennera na Tvrze byl faul a následná pumelenice skončila v šibenici – 4:1. V 86. minutě po dalším přímáku se zblízka hlavou trefil střídající hráč – 5:1. Rakovník v závěru úplně vypadl z role a místo těsného výsledku si z Kladna odvezl vysokou porážku.

,,Do sedmdesáté minuty jsme byli spokojeni s hrou kluků. Soupeř měl velkou kvalitu a my jsme s ním drželi krok. Škoda branky do kabin. Kdo hrál někdy fotbal, tak ví, jakou cenu měl pro obě mužstva neuznaný regulérní gól. Výborný výkon předvedli Tvrz s Hornofem. Závěr jsme nezvládli a zbytečně jsme inkasovali,“ řekl trenér Bedřich Koch.

Sestava SK Rakovník: Lenner (86. Folkman) – Bělecký, Liprt, Jakub Hamouz (46. Ruprecht), Šika – Schwendt, Beneš, Koch, Tvrz – Kinter (78. Sixta), Hornof. Trenér: Bedřich Koch

dd