„Naše domácí hřiště bylo po letošní zimě v tak katastrofálním stavu, že musela nastoupit firma a udělat rekultivaci celé hrací plochy. Z pochopitelných důvodů se nyní na hřišti nedá hrát.

V obdobné situaci je většina klubů v našem regionu. Buď také trávníky rekultivovali nebo je mají v bídném stavu, cizí si na ně nepustí a umělky jsou obsazené,“ uvedl pan Štol, sekretář a trenér SK Malá Skála, a dodal: „Proto jsem požádal činovníky FK Rakovník o dohodu, abychom zápas hráli na hřišti v blízkosti Rakovníka, což obratem zařídili a já jim chci poděkovat.“

Stanovisko týmu FK Rakovník nám sdělil trenér Milan Klos: „Situaci, ve které je SK Malá Skála, chápeme. Jde samozřejmě o body a góly, ale všichni činovníci i hráčky děláme fotbal jako zálibu. Vždyť i reprezentantky dostávají při kvalifikačních utkáních pouze kapesné.

Proto jsme návrh dohody soupeře přijali. Když už jsme měli možnost volby hřiště (hrát na domácím hřišti v Rakovníku - Zátiší nepřipouští soutěžní řád), padla volba na stadion FC Jesenice. V poháru se Spartou jsme zde sice vysoko prohráli, ale prostředí stadionu a především zájem diváků všechny hráčky nadchnul.

V tomto zápase diváci sice neuvidí hráčky reprezentační úrovně, ale dá se očekávat kvalitní vyrovnané a dramatické utkání. Věříme, že příznivci fotbalu se na náš zápas přijdou podívat v hojném počtu a našim hráčkám, ač v pozici hostujícího týmu, vytvoří domácí prostředí.“

Utkání se bude hrát už tuto neděli 17. dubna od 10.30 hodin.