Letos bude soutěž bohatší a snad vás bude trochu víc bavit ji hrát.  Zvlášť nedočkaví jsou ti, kteří tipují už několik let a konečně pro ně přišel trochu jiný impuls, trochu větší motivace.

„Já se na fotbaly už moc těším a spolu s nimi na domácí tipování zápasů. Už mi to přes zimu chybělo. Dělám to hlavně pro zábavu, ta musí být na prvním místě, ale letošní ceny jsou zase takovým zpestřením, které podle mě zvedne počet soutěžících o zhruba padesát lidí. Třeba se pletu, ale kdo soutěžit chce, tak bude hrát přes kupony z tisku. My jsme tipovali po internetu, i když noviny odebíráme, ale přizpůsobíme se. Budeme opět hrát celá rodina (4 lidé).

Jednou vloni jsem dole u vaší schránky potkal známého, na jméno si nevzpomenu, a ten říkal, že nehraje, protože není žádná pořádná cena. Teď se tam jeho jméno podle mě objeví, protože to pro něj bude motivace. Jsem rád, že se hraje i o ostatní ceny, než jen o televizi, sud piva a vyhlášení v pivovaru Krušovice bylo vždy fajn. A ten poznávací zájezd by se mi taky líbil,“ řekl svůj pohled na soutěžní novinky dlouholetý tipař Josef Hronec, který nevynechal žádné kolo.

Naproti němu si třeba fotbalový funkcionář Sparty Lužné Ladislav Rác starší myslí trochu něco jiného.

„Já bych řekl, že spoustu lidí tipování pouze na kuponech odradí. Hodně z nich má dnes počítač a u něj mohlo hrát třeba více lidí. Takhle si každý musí noviny koupit, a to dnes není úplně levná záležitost. Na druhou stranu je možné, že hlavní cena, televize, dokáže udělat div. Je to dobré, že se zase hraje o něco zajímavého. Jsem jedině pro. Naše rodina bude hrát samozřejmě dál, ale obecně bych řekl, že počet hráčů poklesne. Na příští víkend už se moc těším, až nám to zase začne. S kamarády a kolegy tipujeme i mezi sebou a výsledky vzájemně konzultujeme, zkrátka žijeme fotbalem,“ prozradil Ladislav Rác.

Tip liga nebrání soutěžit nikomu. Hrát mohou dospělí i děti, muži i ženy. Jsou kola, a v poslední době se tak děje hodně často, ve kterých ženy získají více bodů, než jejich drahé polovičky. Asi na fotbal začínají mít větší čich. Nebo se za ta léta sledování sportovních kanálů po boku svého muže naučily předvídat situace daleko líp, než opačné pohlaví, které je sleduje odjakživa. Inu ženy jsou někdy prostě chápavější…

Příkladem může být třeba Vlasta Vančurová, která v loňském roce vyhrála několik jednotlivých kol.

„My s manželem jsme o změnách pořádně ani nevěděli. Jsme sice starší, ale internet máme, takže jsme tipovali prostřednictvím počítače. Je to pro nás časově výhodnější, protože až se bude hlasovat v tisku, bude manžel někoho shánět, aby nám kupony dopravil do Rakovníka. Ale hrát budeme. Televize je dobrá cena, i ty ostatní stojí za to, ale nevím, jestli někteří nebudou mít problém se zrušením internetové podoby. Dnes kouká každý na peníze,“ sdělila nám po telefonu Vlasta Vančurová z Nového Strašecí.

Plánují se vybudovat nová sběrná místa Rakovnického deníku. Ale je i na vás, zda o ně budete stát. Možnost vhazovat kupony jinde, než v Rakovníku do redakční schránky, by tak mohla být nově i v Novém Strašecí, v Jesenici nebo třeba na Křivoklátě.

Pokud bude více tipujících z jedné vesnice (místa), dalo by se o sběrném místě uvažovat. Prosíme vás, obraťte se na redakční mail sport.rakovnicky@denik.cz, kam můžete psát případné návrhy sběrných míst i s počtem tipujících, kteří by schránku využili. Třeba se nám společně povede zjednodušit vám doručení kuponu.

Ostatní vyplněné kupony, nyní nově povinně i se všemi údaji na něm, vhazujte do redakční schránky na adrese Rakovnický deník, Tyršova 437, Rakovník,  a nebo přímo do redakce. Vaše číslo vám bude přiděleno po prvním kole. Kupony noste vždy do pátku do 18 hodin, poté už nebudou lístky do soutěže zařazeny. Ohled budeme brát na kupony poslané poštou s pátečním datem, které mohou dorazit v pondělí.

Kupon, který na této straně vidíte, už můžete použít pro první kolo. Přejeme vám dobrý start a příjemný dojezd.

1. cena LCD televizor
2. cena sud Krušovického piva
3. cena jednodenní poznávací zájezd do zahraničí
4. cena dárkový koš z potravin U Lutovských
…a další drobné ceny a poukazy…